نسخه موبایل
مهر ۱, ۱۳۹۶ 309851 اجتماعی خبر گیلان
در یک قدمی انتخاب شهردار لاهیجان؛

جلسه شورای شهر لاهیجان لغو شد/ آیا به خواست مردم لاهیجان بی توجهی می شود؟

چندی پیش سخنگوی شورای شهر لاهیجان برخلاف تاکید اکثر اعضای شورای شهر بر بومی بودن شهردار آینده لاهیجان صحبت از بی معنا بودن انتخاب شهردار بومی یا غیر بومی برای لاهیجان داشت

 به گزارش  گیل خبر، به نقل از لاهیگ، شنیده های موثق از چند عضو شورای شهر لاهیجان حاکی از این است که موافقین استیضاح کهالی امروز در قامت موافقین انتصاب شهردار پیشین لنگرود برآمدن و خواهان بازگشت کهالی به ساختمان ستادی شهرداری هستند این در حالی است که اعضای جدید شورای شهر لاهیجان بدنبال انتصاب مسعود کاظمی که پیش از این گزینه تصدی شهرداری کلانشهر رشت بوده هستند و ماراتونی بین انتخاب کهالی و کاظمی آغاز شده است.

حال با شرایط بوجود آمده با نگاهی به دلیل استیضاح کهالی و بدهی های او در سمت شهرداری باید دید دلیل این تغییر موضع اعضای موافق استیضاح کهالی چه می تواند باشد ؟

شهرداری لاهیجان با بدهی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به سوی ورشکستگی پیش میرود و انتخاب چهره ایی که بدون توجه به تامین بودجه ، بدنبال پیش برد پروژه های عمرانی پر هزینه خود از درامد شهرداری است یک حرکت ایضایی محسوب می شود .

انتخاب شهرداری که در شهر همسایه او را نخواستند چگونه به مزاج مردم عروس گیلان خوش می آید ، که طبق نظر کارشناسان خروج از شرایط فعلی بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارتباطات با پایتخت میسر نمی باشد .

انتخاب کهالی می تواند یک برگشت به عقب و خط کشیدن بر تمامی تلاش های شهردار گذشته لاهیجان که از نظر سخنگو شورای شهر آگشته عملکرد خوب و بزرگی را در لاهیجان از خود به جا گذاشت باشد و با تلاش آگشته برای جذب سرمایه گذار از خارج استان مغایرت دارد .

حال شاید با توجه به ارتباطات مناسب کاظمی و نظر او برای جذب سرمایه گذار برای برون رفت لاهیجان از این بن بست ، کاندیدای اعضای شورای جدید لاهیجان می تواند عروس گیلان را به جایگاه مناسب خود برساند .

گفتنی است جلسه شورای شهر لاهیجان که اکثر خبرگزاری ها خبر از برگزاری این جلسه در اولبن روز پاییز را داده بودند بدلیل کج خلقی برخی از اعضای شورای شهر فعلا به زمان نامشخصی موکول شده است.

چه بهتر است شورای شهر لاهیجان به خواست مردم توجه داشته و به نتیجه نظرسنجی که ۶۷ درصد مخالف حضور کهالی در شهرداری لاهیجان هستند احترام گذاشته و شهرداری باتخصص ، باتجربه و لایق شهروندان لاهیجی را برگزینند و مطالبات سیاسی را از مطالبات شهری طبق قول خود جدا کنند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx