نسخه موبایل
شهریور ۳۰, ۱۳۹۶ 309299 خبر سیاسی گیلان
اگر وزارت کشور به خواست گیلانی ها بی توجهی کند؛

کاهش محبوبیت روحانی در گیلان

قاطبه نمایندگان فعلی گیلان به وزیر کنونی کشور رای داده اند و بدون شک از وی مطالباتی دارند. اگر وزیر کشور به مهم ترین مطالبه مشترک آن ها پاسخ مناسبی ندهد مشخص است که از چشم موکلین گیلانی یک نقطه منفی در کارنامه این نمایندگان ثبت می شود که به شخصی رای دادند که به نظر آنان بی توجه است.

اختصاصی گیل خبر/ سامان بدر: برآیند نظر و درخواست برای انتصاب گزینه های مورد وثوق بومی در استانداری گیلان نشان می دهد درخواست ها برای انتصاب یک استانداربومی به یک مطالبه عمومی در نزد گیلانیان تبدیل شده است. امری که باید مورد توجه مجمع نمایندگان گیلان قرار گیرد.

نمایندگان گیلان در ابتدا درخواست داشتند که دکتر نجفی در مسند خود باقی بماند، اما در نهایت وزارت کشور با پیشنهاد آن ها در مطالبه ای که بعضی شخصیت های برجسته استان نیز مد نظر داشتند جامه عمل نپوشید و دکتر نجفی راهی البرز شد. بعد از این انتصاب تلاش ها برای انتصاب استاندار جدید بالا گرفته است و مجمع نمایندگان نیز سه کاندیدای خود را در این رابطه معرفی کرده است که هر سه گزینه بومی هستند. در این میان نیروهای اصلاح طلب و حامیان دولت نیز گزینه های بومی خود را معرفی کرده اند و نماینده ولی فقیه در استان نیز از گزینه های بومی همیشه حمایت کرده است. ظاهرا اتحاد کم سابقه ای در استان شکل گرفته که اکثر نیروهای معتبر فعلی در بحث انتصاب استاندار به نقطه اشتراک بسیار خوبی دست یافتند و همین امر می تواند به آن ها کمک کند که در رسیدن به هدف خود موفق عمل کنند.

قاطبه نمایندگان فعلی گیلان به وزیر کنونی کشور رای داده اند و بدون شک از وی مطالباتی دارند. اگر وزیر کشور به مهم ترین مطالبه مشترک آن ها پاسخ مناسبی ندهد مشخص است که از چشم موکلین گیلانی یک نقطه منفی در کارنامه این نمایندگان ثبت می شود که به شخصی رای دادند که به نظر آنان بی توجه است. خوش بختانه اکثر نیروهایی که توسط گیلانی ها به وزارت کشور معرفی شدند نیروهای شاخص و با تجربه ای هستند که توانایی اجرایی بالایی از خود به یادگار گذاشته اند و همین طور از حامیان دولت محسوب می شوند. اگر گزینه غیر بومی را با آن ها مقایسه کنیم متوجه می شویم که ایشان نه از تجربه این افراد برخوردار است و نه حتی سابقه آن ها را دارد و تنها به واسطه جابجایی های وزارت کشور قرعه فال نامش به گیلان خورده است.

اگر به روزهای رای اعتماد به وزیر کشور نگاهی بیندازیم یادمان می آید که به طور مثال نماینده ای چه تعاریفی از وزیر کشور بر زبان می اورد. همان نماینده به واسطه همین بحث انتخاب استانداران  اعلام داشت «حق مردم گیلان نیست که دولت به جای تشویق، آنها را تنبیه کنید» ما نمایندگانی نیز داشتیم که از منتقدان جدی عملکرد وزیر کشور محسوب می شدند اما با توضیحات وزیر به وی رای دادند. حال نیز این رای دادن باید در جایی به کار آید. وقتی وزیر کشور به نظر نمایندگان وقعی نگذارد مشخص است که نمایندگان مجلس کوچکترین اهمیتی برایشان ندارد.
اگر به گزینه های اصلاح طلبان هم بی توجهی شود این شکاف بین اصلاح طلبان و نیروهای اعتدالی استان  بیشتر خودش را نشان خواهد داد. اگر به نظر نماینده ولی فقیه به مانند عدم ابقای دکتر نجفی نیز توجه نگردد دیگر مشخص است وزارت کشور تنها می خواهد کار خود را بکند و نظرات مشورتی بزرگان گیلان را پذیرا نباشد.

اگر وزارت کشور به خواسته و اجماع گیلانی ها تن ندهد طبق انتظار گیلانی ها به قانون تمکین خواهند کرد اما بدون شک عدم توجه به این مطالبه جدی را فراموش نخواهند کرد. آن وقت دولت و وزارت کشور باید در مقابل این مساله پاسخگو باشد که چرا مردمی که بالاترین رای را به حسن روحانی دادند از خود رنجانده است و باعث کاهش محبوبیت رییس جمهور در گیلان شده است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx