نسخه موبایل
شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ 308257 خبر سیاسی گیلان
در پاسخ به 5 سوال؛

نظر دبیران ۱۰ تشکل اصلاح طلب گیلان در مورد آخرین تحولات استانداری، عدم تعهدات حزبی و کاندیداهای دیگر

.

اختصاصی گیل خبر/ به دنبال بحث های پیش آمده در مورد انتصاب استاندار گیلان که منجر به بیانیه حمایت رسمی  شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان و شورای اصلاح طلبان استان  از ۴ گزینه(هادی حق شناس، سید احمد حسینی، قاسم رمضانپور و عبدالغفار شجاع) شد و همچنین بیانیه شعبه ندای حزب گیلانیان در اعلام جداگانه کاندیداهای مورد تمایل این حزب و نشست برخی دبیران  شورای هماهنگی اصلاح طلب  در حمایت از دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان جهت انتصاب به عنوان استانداری  بحث های مختلفی در سطح استان شکل گرفته است که در این رابطه در قالب ۵ سوال نظر دبیران تشکلات مختلف اصلاح طلب را مورد پرسش قرار دادیم که در زیر می خوانید.

سوالات 
لطفا پاسخ های مکتوب خود را به این سوالات بفرمایید:
۱٫در ابتدا نظرتان درباره بیانیه معرفی ۴ نفر به وزیر کشور و رییس جمهور درباره گزینه های استانداری را بفرمایید و به نظرتان چگونه میتوان تصمیم گیران را برای عمل به این بیانیه اقناع کرد.
۲٫در جمع احزاب اصلاح طلب برخی احزاب مثل ندا و مجمع مهندسین گیلان علاوه بر لیست مصوب شورای هماهنگی گزینه دیگری را به لیست شورا اضافه کرده اند.نظرتان درباره این کنش چیست؟آیا آن را خلاف مصوبه شورای هماهنگی میدانید؟چه راهکاری برای برخورد با این مدل تکروی ها درباره مسائل مهم استانی پیشنهاد میکنید؟
۳٫چه تلاشهایی برای اجرای مصوبه شورای هماهنگی انجام شده و یا انجام خواهد شد؟
۴٫به نظرتان اینکه جناب نوبخت درباره استاندار گیلان اعلام نظر و اعلام نفوذ کنند را به نفع استان میدانید یا خیر و آیا با این مدل اعمال نفوذ موافق هستید یا خیر؟
۵٫از آنجا که حزب اعتدال و توسعه در بیانیه و مصاحبه ها اعلام کرده که گزینه ای برای استانداری ندارد،تحرکات اخیر بدنه و سران این حزب را برای تعرفه کاندیدای خود برای استانداری چگونه ارزیابی میکنید؟

فرشاد شریفی- مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی

دولت روحانی نشان داده که چندان به تصمیمات و هشدارهای اصلاح طلبان توجهی ندارد

۱٫به نظر حقیر باید زودتر نسبت به این عمل اقدام میشد و باید سعی میشد که همه اصلاح طلبان (هم بزرگان تهران نشین وهم شورای اصلاح طلبان) با محوریت شورای هماهنگی در جلسه شرکت میکردند تا اجماع بهتری حاصل میشد. نفس برگزاری نشست و تعیین مصادیق برای استانداری گیلان درست بوده است. اشخاص برگزیده شده هم جملگی مورد وثوق بوده و بنظرم تمامی این عزیزان شایستگی لازم را دارند.
هرچند سابقه دولت روحانی نشان داده که چندان به تصمیمات و هشدارهای اصلاح طلبان توجهی ندارد و فقط متاسفانه به بدنه و پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان آنهم در مقطع انتخابات و زمان حملات تندروها! احتیاج ونظر دارند! اما باید به جد واز تمامی پتانسیلها و روابط برای تحمیل نظر اصلاح طلبان به آقایان جهانگیری و شریعتمداری و سلطانی فر و حجتی و دیگر اصلاح طلبان حاضر در دولت، استفاده نمود.
۲٫حزب ندای ایرانیان عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان نیست و طبیعی است که تحلیل وجمع بندی خودشان را دارند. اما سایر احزاب وتشکلهای عضو شورای هماهنگی، چنانچه مصوبه شورای هماهنگی بوده باشد، می بایست تمکین کنند. در غیر اینصورت تخلف تشکیلاتی مرتکب شده ومطابق آیین نامه باید برخورد شود.از آنجاییکه اعضای شورای هماهنگی چندان رغبت وتمایلی برای اجرای مصوبات خود در گذشته نشان نداده و به میل ورغبت خود بعضی ها را اجرا وبرخی دیگر را رد کرده اند، در این مورد هم الزامی و یا ضمانتی برای اجرا متصور نبوده اند.
۳٫باید از همه ظرفیت اصلاح طلبان گیلان و آنهایی که دسترسی به اصلاح طلبان در هیات دولت دارند، بهره گرفته و فشار آورده شود و از رسانه های نوشتاری و مجازی ملی وفراگیر مثل روزنامه های اعتماد وشرق و آفتاب یزد و آرمان و… برای انعکاس نقطه نظرات شورا استفاده شود.
۴٫بهرحال باید بپذیریم که دکتر نوبخت ۴ دوره بعنوان نماینده اول مرکز استان در مجلس شورای اسلامی نقش ایفا کرده و در دولت یازدهم نیز در سطح اول اجرایی کشور علاقمند به سرنوشت استان وهمشهریان خویش بوده ویقیناً خواستار توسعه وپیشرفت گیلان می باشد وطبیعی هم هست که در مورد مدیر ارشد استان نظر داده ودخالت نماید همانگونه که بقیه کنشگران سیاسی واجتماعی از امامان جمعه تا نمایندگان مجلس و سیاسیون اصولگرا و اصلاح طلب این حق را برای خود قائل هستند. بحث موافقت وعدم موافقت نیست بلکه این حق برای ایشان متصور است که نظر داده وپیشنهادات خویش را ابراز وپیگیری نمایند.
۵٫حزب اعتدال وتوسعه هم بعنوان حزبی که در حال حاضر اعضای متنفذ و موثری در بدنه دولت دارد این امکان و اختیار را دارد که پیشنهاد واشخاص مورد نظر خود را معرفی نماید. اینکه چرا شاخه استانی این تشکل تاکنون بصورت رسمی و حزبی اعلام نامزدی دبیر تشکیلات استان را پیگیری ننموده است، سئوالی است که باید از مدیران این حزب پرسیده شود.

نیما مجتبایی-  حزب اسلامی کار

نه آقای نوبخت و نه هیچ شخص دیگری نباید در چنین مواردی اعمال نفوذ کنند
۱- معرفی این ۴ نفر بهترین کاری بود که در شرایط فعلی شورای هماهنگی احزاب می توانست انجام دهد .هر حزبی نماینده ی یک قشر از اقشار جامعه است . یک حزب نماینده ی کارگران است ، حزب دیگر نماینده ی پزشکان و دیگری نماینده ی مهندسان و …به طور مثال اعضای حزب اسلامی کار متشکل است از کارگران و فعالین کارگری جامعه ، یعنی اشخاصی که از بدنه ی جامعه ی کارگری هستند و با دغدغه های آنان آشنا بوده و حرف دل کارگران را می دانند.پس مصوبات این حزب رای شخص و یا رای یک حزب نیست بلکه رای جامعه ی کارگری است. پس نتیجه می گیریم که احزاب نماینده ی تمامی اقشار جامعه می باشند.و حرف آن ها حرف دل مردم آن جامعه است. وقتی شورای هماهنگی جبهه ی احزاب اصلاح طلب استان گیلان ۴ نفر را انتخاب می کند این فقط انتخاب ۲۲ حزب نیست بلکه انتخاب تمامی اصلاح طلبان استان گیلان است . حال بگذریم از اینکه همیشه تعداد معدودی اصلاح طلب نما هستند که ساز مخالف می زنند ولی تعدادشان اندک است و به حساب نمی آیند. در آخر نتیجه می گیریم که خواست احزاب ، خواست مردم است . آیا ما چیزی فراتر از خواست مردم داریم؟
۲- متاسفانه همیشه هستند کسانی که به آنان موج سوار می گوییم. که ناخواسته بر موجی سوار می شوند که توسط رقیبان طراحی و ایجاد شده . اگر ما خود را اصلاح طلب می دانیم و به اصل دموکراسی و خرد جمعی پایبندیم باید به رای اکثریت احترام بگذاریم که اگر بگذاریم آب بر آسیاب رقبا نمی ریزیم.باید با اینگونه تکروی ها مقابله شود . ما باید برای اینگونه رفتارها قوانین محکم و غیر قابل برگشتی تدوین کنیم تا دیگر شاهد اینگونه رفتارها نباشیم.
۳- شورای هماهنگی جبهه ی احزاب اصلاح طلب استان نامه ای را با امضای احزاب اصلاح طلب استان به تهران ارسال نموده ، بیانیه ای نیز در این رابطه منتشر شد. رسانه های اصلاح طلب هم بیکار ننشسته اند و در تلاشند. جوانان اصلاح طلب نیز در شبکه های اجتماعی فعالند . که جا دارد در اینجا از زحمات شما عزیزان که واقعا زحمت می کشید نیز تشکری ویژه نمایم.دبیران احزاب نیز هر کس به فراخور توانایی ها و ارتباطات خود در تلاشند. ولی به نظر بنده اگر برای این منظور به صورت اضطراری کمیته ای تشکیل شود و تلاش تمامی دوستان سازماندهی شده تر باشد. بهتر جواب می دهد.این چند روز باقی مانده را یک کمیته که اعضای آن توسط احزاب انتخاب شوند باید به صورت شبانه روزی فعالیت نماید . البته نمی گویم سازماندهی نداریم . بلکه منظورم این است که سازماندهی شده تر ادامه دهیم.
۴- خیر، به نظر بنده نه آقای نوبخت و نه هیچ شخص دیگری نباید در چنین مواردی اعمال نفوذ کنند . در چنین مواقعی باید به خواست مردم توجه شود.درست است که پست استانداری انتصابی است نه انتخابی.ولی نباید به خواست مردم گیلان بی توجهی شود. آقای نوبخت برای مردم گیلان قابل احترام بوده و هست . به همین دلیل اگر می خواهند اعمال نوذ کنند هم باید در جهت خواست مردم باشد.اکنون در لیست اصلاح طلبان یک نفر هست که در لیست آقای نوبخت نیز حضور دارد.حداقل آقای نوبخت بر روی آن شخص پافشاری کند که هم گزینه ی خودش هست و هم گزینه ی مردم اصلاح طلب گیلان. این اعمال نفوذ را می توان در جهت خواست مردم تعریف کرد.
۵-همانطور که همه می دانیم سران این حزب جلساتی در این رابطه برگزار کردند و دیدارهایی داشتند. و از طرفی جهت همراه کردن افکار عمومی با خود بر روی شبکه های اجتماعی حساب ویژه ای باز نمودند و لی تا این لحظه نتوانستند افکار عمومی را با خود همراه کنند . و بعید می دانم بتوانند به این مهم دست یابند.

سهیلا مدارایی- حزب مشارکت های مردمی 

هرحزبی که عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات میباشند باید به مصوبات وقوانین این شورا احترام  بگذارد
۱-چون به کارتشکیلاتی پایبند هستم سه گزینه مطرح شده قبل ازطرف گیلانیان محترم مقیم تهران راکه درصحن شورای هماهنگی مصوب شد پذیرفتم وبخاطر احترام به خواست جناب دکترنوبخت یک گزینه ازسه گزینه ایشون راکه ازقدیم باهم فعالیت سیاسی میکردیم وشناخت داشتم یعنی به جناب مهندس شجاع رای دادم ومن فکرمیکنم چون این بیانیه ازطرف اکثر اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات صادرگردیده میتواند مورد توجه مسولین مربوطه نامبرده شده قرار گیرد وهمچنین باشناختی هم که ازجناب وزیرکشورازدولت یازدهم پیرامون عملکرد مثبتشان درخانه احزاب وحضورپررنگ ومستمرشان. در همایشهای فصلی خانه احزاب ایران ودادن اهمیت ویژه به احزاب دارم این بیانیه میتواند درنظرشان موثرباشد ووقتی دراین انتخاب اسامی معرفی شده تغریبا با گزینه های مجمع نمایندگان محترم هم نزدیک باشد میتواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد
۲- حزب ندا چون عضو شورای هماهنگی نیستند فلذا ازادند که هرگزینه ای راکه با مشورت اعضای محترم خود به جمع بندی رسیدند اعلام نمایند …ولی هرحزبی که عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات میباشند باید به مصوبات وقوانین این شورا احترام گذاشته وتکروی وخودمختاری باید به ایشان تذکرداده شده وازنظرانضباطی طبق قانون که درکمیته حقوقی شورای هماهنگی کشورموجودمیباشد توبیخ شوند واین مهم را ازهیات ریسه محترم استدعادارم تا پیگیرباشند ..چون اگرچنین ادامه پیداکند وجلوگیری نشود هم دراذهان عمومی بسیار تاثیربد خواهد گذاشت وهم ازابن به بعد نمبشود به چنین احزابی اعتماد کرد
۳- باهماهنگی با تهران وکمک به دبیرمحترم نامه هابه وزارت کشور..شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور..جناب دکترجهانگیری ودفترریاست محترم جمهورفاکس شد ومنتظریم تا اگرفردا هیات دولت اسامی استانداران باقی مانده را اعلام نکند واین احکام را پس از سفرشان صادرنمایند هیات انتخاب شده توسط شورا بصورت حضوری با کمک جناب حضرتی که زحمتش را جناب مهندس عبدالغفار یوسفی کشیدندوقت ملاقات گرفته شودتا حضوری هم بیانیه به دستشون برسد
۴- یقینا جناب دکترتوبخت به انتخاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان خود احترام خواهند گذاشت
۵-بنظرم چون گزینه حزب اعتدال جناب دکتر محمدی میباشد وازطرفی خبر گزینه ما اصلاح طلبان رو هم دارند دارند تواضع نشون می دهند وخودشان خودرا تعرفه نمیکنند ودارند صبرمیکنند تا وزیرمحترم کشورخود تصمیم بگیرند.

مازیار صیادی- مجمع مهندسین 

مجمع مهندسین اگر تخلف کرد باید حسب مقررات انضباطی احزاب برخورد شود
۱- بیانیه چهار گزینه لازم بود ولی کافی نبود بهتر بود به لحاظ همگرایی با همه احزاب همسو از کیوان محمدی دعوت می شد
هرگز با طرح شجاع بعنوان گزینه نباید این گزینه اعتدال باشد
۲- اولا ندا عضو شورا نیست ومجمع مهندسین وسایر احزاب که علاوه بر انتخاب گروهی انتخاب فردی دارند ودر ایین نامه اگر منع کرده باید ماده واحده را بیاورید واگر تخلف کرده باید حسب مقرارت انضباطی احزاب برخورد شود.
۳- مجمع مهندسین تمام گزینه های شورای را تایید نکرد والزامی به تایید نداشت چون ایین نامه این الزام را لحاظ نکرده است.
۴- بعید می دانم اعمال نفوذ کند ولی حسب علقه به زادگاهش کمک می کند.

۵- درنشست مشترک گفتند کاندیدا هستم و اگر صلاح دیدید در کنار گزینه های اصلاح طلبان کاندید می باشم

کمال لشگری- حزب مردم سالاری 

به دکتر نوبخت گفتم که تصمیم گیری در مورد گیلان را به خود گیلانیان و احزاب واگذار کند/اگر جلوی تک رویها گرفته نشود در انتخابات پیش رو همه لیست جدا خواهند داد
۱-بنظر بنده خوب است که ما از نیروهای بومی خودمان حمایت کنیم این حمایت میبایستی از کسانی انجام میگرفت که در گذشته امتحان خود را خوب پس داده بودند وحداقل نمره مثبت داشتند.البته گیلان دارای پتانسیل بسیار قوی است فعالان سیاسی در این استان کم نیستند..
البته دوستان بدون همفکری با همه دبیران احزاب کسانی رادر لیست گزینه های احتمالی قراردادند که هیچکدام انها بدلایلی استاندار نمیشوندواین دلایل را همه ما میدانیم..بودند نفرات زیادی که راحت تر میشد رو انها مانور دادوانها را مطرح کرد.بنده با هر ۴ نفر اینها مخالفم.
۲-باید یاداور شوم زمانیکه دبیر حزبی از کاندیدای اصولگرای افراطی که تشنه خون ما اصلاح طلبان به تمام قد حمایت کرد.خودش بعد از آن حمایت روحیه نداشت که مجددا به جمع ما بیاید و بنوعی خجالت زده بود.متاسفانه ان زمان دقیقا یادم میاد که بعضی از دبیران احزاب بدون اینکه نامبرده را زیر سوال ببرند و وی را مواخذه نمایند از وی دعوت بعمل اوردند که مجددا به جمع ما بیاد وبراحتی به فعالیت خودش ادامه بده..باید امثال اینها برخورد کرد واز شورای هماهنگی اینها را حذف نمودتا درس عبرتی برای دیگردبیران احزاب بشود..اگر جلوی این تک رویها گرفته نشود در انتخابات پیش رو همه جداگانه برای خودشان لیست خواهند داد.
۳-تلاش های خوبی شده وخواهد شد هم اینکه دوستان وقت میزارند وجلساتی تشکیل میدهند وچند ساعت چانه زنی در جلسه میکنند وبعداز طریق فضای مجازی پیگیر این مصوبات در داخل وخارج از استان هستند این بنوعی هزینه پردازی وهزینه متقبل شدن است.

۴-خیر..دقیقا یادم میاد در افطاری امسال حزب اعتدال وتوسعه در ونک تهران وقتی که نوبخت امدند اکثر مدعوین دل خوشی نداشتند..ودر جلسه ستاد انتخابات که روز جمعه امسال بود بنده به صراحت به ایشان گفتم که تصمیم گیری گیلان را به خود گیلانیها از جمله احزاب واگذار کند ..ایشان بعداز صحبت من گفتند حتما.
کسی قیم وپدر سالار جریان اصلاحات وگیلان نیست که بخواهد تصمیم گیر باشد.ونباید چنین اجازه ای دهیم.
۵-کاملا دروغ میگویند اگر گزینه ندارند چطور شب و روز تعدادی جلسه دارند وایشان هم قبول کردند واز دوستان میخواهندبرایشان مهر وامضا جمع کنند..حتی بیش از ۵۰ بار با خود بنده تماسهایی برقرار شده.تا زمانیکه افراد حزب اعتدال وتوسعه است بدیگران چیزی نمیرسد..ایشان چند نفررا تابحال سرکار بردند واینها چه کسانی هستند..وام هایی با سود ۴ و۸ درصد به چه کسانی داده.

اسحاق راستی- مجمع نیروهای خط امام 

مجمع مهندسین بداخلاقی بزرگی دست زد/ حزب ندا در انتخابات گذشته چنین کارهایی کرده بودند
اـ شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان گیلان به عنوان قدیمی ترین مجموعه اصلاح طلبی در کشور وظیفه خود می داند که در موارد اساسی ومهم کشور واستان اعلام نظر نماید وبه همین جهت در خصوص تعیین استاندار گیلان نیز وظیفه ذاتی خود می داند که نظرش را اعلام کند.به همین جهت در جلسه ای که با حضور اکثریت احزاب این مجموعه تشکیل گردید،پس از بحث وگفتگو پیرامون کاندیداهای تصدی استانداری گیلان آقایان حسینی؛حق شناس، قاسم رمضانپور و شجاع را به عنوان گزینه های خود برگزیدند.درمورد اقناع تصمیم گیرندگان طبیعی است ارائه ریزومه کاری این دوستان و سابقه مدیریت شان به دوستان ونهادهای تصمیم گیر موثر است که به همین جهت دوستانی انتخاب ودر این خصوص درحال پیگیری و رایزنی با نهادهای تصمیم گیر هستند…………
۲ـ. در خصوص حزب ندا به جهت عدم حضورشان اینک در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تمکین شان به مصوبه شورا شاید از لحاظ قانونی نتوان به آنان زیاد ایراد گرفت.ضمن اینکه این دوستان در انتخابات مجلس در دوره دوم با این که جزء شورای اصلاح طلبان و حزب شان نیز جزء آن مجموعه بودند؛شبیه چنین عملی درآن زمان نیز انجام داده بودند.اما تشکل مجمع مهندسین به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی در این مورد دست به اشتباهاتی زدند. ابتدا با این که رفتن آقای نجفی از استانداری گیلان قطعی شده بود؛ دبیر محترم و دوست قدیمی ما آقای صیادی متاسفانه طی نشستی با چند تن از دبیران احزاب در صدد تهیه بیانیه ای در خصوص ماندگاری آقای نجفی در استانداری گیلان شدو حتی و برای تایید گرفتن چنین درخواستی آن را به جلسه شورای هماهنگی نیز آورد که با جواب منفی احزاب اصلاح طلب مواجه شد.سپس متاسفانه دبیر مجمع مهندسین همزمان با جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات جلسه ای با حضور چندتن از افراد حقیقی وچند حزب برای بستن میثاق نزد یکی از افراد رفت و سپس با اعلام این که فرد مذکور جزء سر لیست بزرگترین فراکسیون احزاب اصلاح طلبان است؛بد اخلاقی بزرگی در این خصوص انجام دادند.بنده همان طور که چند بار نیز اعلام نمودم وبه هیات رئیسه نیز عرض نمودم؛خواستار بررسی در این خصوص وکسانی که این خطاها را انجام دادند؛هستم تا دوستانی که در صف اصلاح طلبان ومردم شائبه انشقاق و دو دستگی نمودند،پاسخگوی عملشان باشند.
همان طور که در پاسخ به سئوال اول نیز اشاره شد؛اقناع نمایندگان مجلس به عنوان یکی از ارکان تصمیم سازی در این خصوص و دیگر نهادهای تاثیر گذار نظیر امام جمعه و همچنین مقامات تعیین کننده در سطح کشور از وزارت کشور و کمیته انتصابات در این مورد از جمله مواردی بوده که باید انجام می شد که بنظر انجام گرفته ویادرحال انجام است
این که آقای نوبخت به عنوان یک گیلانی تاثیر گذار در دولت نسبت به وضعیت استان حساسیت و یا نظری در مورد مسائل استان داشته باشد،حق طبیعی ایشان است و در مورد استانداری گیلان نیز همچنین و تا جایی که من اطلاع دارم بیشتر مجموعه هایی که برای تصدی استانداری گیلان گزینه هایی داشتند؛با ایشان نیز دیدار و بقولی رایزنی هایی با آقای دکتر نوبخت داشتند.به این جهت تاثیرگذاری شان براین انتخاب برکسی پوشیده نیست ولی از ایشان انتظار میرود که این تاثیرگذاری براساس شایسته گزینی و منافع استان باشد. استانی که با رای بالا به آقای روحانی مطالبات اصلاح طلبانه اش را در جلسات مختلف نظیر جلسه با جناب آقای جهانگیری اعلام نمود.
۵ـ این که حزب اعتدال و توسعه در بیانیه اش اعلام نموده که هیچ گزینه ای برای استانداری گیلان ندارد ولی در عمل برخی ازبدنه و سران این حزب کاندیدایی برای تصدی استانداری اعلام نمودند؛متاسفانه نشانگر این موضوع است که ما تا چه اندازه به کارکردهای واقعی احزاب اشراف داریم؟ وقتی که برخی گعده ها وجلسات قلیان کشی و تصمیم گیری ها در آن جا اولویت برمصوبات یک حزب پیدا می کند؛نشان از این دارد که تا چه حد ما با کوچکترین الفبای حزبی بیگانه ایم.از آن طرف مثلا در همین قضایای استانداری گیلان میبینیم دبیر حزبی یک موضعی در مورد گزینه های استانداری دارد،اما یکی از اعضای همان حزب برای کاندیدای دیگری رایزنی می کند!!!


ریحان میرحبیبی- جمعیت زنان مسلمان نو اندیش

جمعیت زنان مسلمان نو اندیش نیز قایل به گزینه پنجم می باشد

۱-نظر شخصی من در خصوص معرفی گزینه هایی برای استانداری گیلان از انجا که احزاب نقش فعالی در روند انتخابات گذشته داشته اند لذا در جریان انتخاب استاندارنیزمی توانند گزینه پیشنهادی نیز داشته باشند.
پس ازارائه پیشنهاد از طریق پیگیری و تعامل (گفتگو ولابی ) در چارچوب ضوابط مصرحه کشور به اقناع آن پرداخت.
۲- با توجه به این که جمعیت زنان مسلمان نو اندیش نیز قایل به گزینه پنجم می باشد و این تصمیم را موجب همدلی،وفاق وهمگرایی بیشتر احزاب و گروههای سیاسی حامی دولت در استان و در جهت پرهیز از افتراق دانسته ، ایرادی بر این کنش متصور نیست.
۳- بنده برای آقای نوبخت به توجه به جایگاه مدیریتی اش دردولت (معاون رئیس جمهورورئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت) وبه عنوان فرد مورد وثوق مردم گیلان احترام بسیارزیادی قایلم وحساسیت ایشان در تعیین بالاترین مقام سیاسی استان را درک میکنم چه اگر ما نیز در چنین جایگاهی قرار داشتیم همین حساسیت را به خرج می دادیم و انتظار بود که نقش خنثی نداشته باشیم.
۴- پاسخ به سوالات دیگرنیاز به یک نشست حضوری دارد.


زهرا بوذری- مجمع فرهنگیان 

حزب اعتدال وتوسعه در اینگونه اشتباهات سابقه دارد
با سه گزینه مهندس شجاع ,,مهندس حسینی وجناب قاسم رمضانپور به ترتیب موافقم
باید از همه اهرم های فشار بتوانیم استفاده کنیم از جمله لیست امید مجلس ، نمایندگان گیلانی تهران، جناب جهانگیری ، جناب شریعتمداری و…
۲،،،، این احزاب کار بدی کرده اند وجدا شدن از بدنه اصلاحات را استارت زدند ، اگرچه ندا در گیلان سابقه در این امور دارد.
۳،،، من از دوستان تقاضا کردم هر چه در توان داریم صرف کنیم تا شکست شورای شهر را جبران کنیم.
۴،، ضمن احترام به شخصیت ملی ایشان باوردارم که باید به آرا کسانی که ایشان را به این جایگاه رساندند یعنی مردم واصلاح طلبان به صورت اخص ,,احترام وگردن بگذارند  که برای تقویت شخصیت شان وایجاد مقبولیت در استان بهترین کار است.
۵متأسفانه حزب اعتدال وتوسعه در اینگونه اشتباهات سابقه دارد ودر طول پنج سال گذشته متوهمانه دچار اشتباهات این چنینی شده است ودر بازار سیاست بزودی ورشکست خواهد شد چون در سرمایه گذاری راه اشتباهی را در پیش گرفته

عبدالرضا ابراهیمی- اتحاد ملت

تعلیق عضویت مجمع مهندسین باید بررسی شود
۱-برای اقناع تصمیم گیران برای عمل به این بیانیه باید گفت که اگر تصمیم گیران خواهان تداوم اعتماد اکثریت جامعه به اصلاح طلبان هستند باید به خواست انها هم توجه کنند.جامعه اگر به این نتیجه برسد که دولت از اصلاح طلبان فقط تا دم در تصمیم گیری می خواهد استفاده کند تضمینی نخواهد ماند که در ۱۴۰۰هم به خواست ایتلافی اصباح طلبان پاسخ مثبت دهد
۲-در خصوص ندا باید گفت انها عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بصورت رسمی نیستند.لذا براساس شناخت خود از موضوع تصمیم می گیرند.البته امیدوارم بزودی زمینه حضورشان فراهم گردد.اما در مورد مجمع مهندسین به نظرم کار خوبی صورت نگرفت وباید موضوع تعلیق عضویت ان بررسی شود.چون برخلاف مصوبه شورا عمل کرده وتلاش وافر جهت شکاف در جبهه اصلاحات از خود بروز دادند که قابل توجیه نبود.
۳-برای اجرای مصوبه با نمایندگان مجلس رایزنی شده.همچنین به دفاتر وزیر کشور معاون رییس جمهور وریس سازمان برنامه وبودجه کشور اقای دکتر نوبخت ،و اقای شریعتمداری ریاست ستاد دکتر روحانی نامه رسانده شده است ودر حال رایزنی دامنه دار می باشیم
۴-اینکه اقای دکتر نوبخت در دولت در این سطح حضور دارند مایه مباهات ماست و طبیعی هست که در خصوص گیلان ایشان نقشی جدی خواهند داشت ما هم گله ونگرانی از این بابت نداریم.منتها انتظار داریم ایشان همه جریانهای سیاسی در استان ببینند.ایشان متعلق به همه جریانهای سیاسی استان هستند نه یک حزب خاص.لذا همه جانبه نگری خواست ماست وخواهان روابطی دوطرفه با ایشان هستیم و خواستار پایان بخشیدن به کانال یک سویه هستیم که امیدوارم در این دور انشالله محقق شود.ما به نظرشان احترام میزاریم و می خواهیم که باشفافیت بیشتر عمل کنیم ودر صورت امکان بالیست پیشنهادی ما همراهی کنند
۵-از طرف دکتر محمدی همانطور که دربیانیه شان ذکر شده درخواستی برای اعلام حمایت نشده.لذا در بررسی ما هم ایشان نبودند.در حال رایزنی های حضوری با شخصیت های ذکر شده وهمین طور معاونت اول ریس جمهوری هستیم.

رجیون- خانه کارگر 

ای کاش همه دراجماع تلاش بکنند
۱- خوب با توجه به تصمیم خوب که تقریبا کم نظیر اگر از بزرگان وپتانسیل ملی از جنس اصلاحات ونمایندگان استان بیشتر بهره گیریم اقناع خواهند شد و  هر اجماع باشد خیر است .

۲-ای کاش همه دراجماع تلاش بکنند

۳تلاشهای خوبی صورت گرفته وادامه دارد

۴-مثل سوال سوم

۵-درمورد این بارها نظر تشکیلات ما بیان شده وشفاف است و اقای حق شناس گزینه اول ما میباشد.

سام سکوتی بداغ: قائم مقام دبیر اول کارگزاران سازندگی گیلان

شأن دکتر نوبخت را اجل دخالت در امور استان ها می دانم
۱: احزاب حاضر در شورای هماهنگی بنا بر وظیفه ذاتی احزاب که همکاری و تسهیل امر تصمیم گیری برای دولتمردان است در میان گزینه های بومی چهار نفر را که دارای سوابق اجرایی مناسب و وقوف و وثوق مجموعه های سیاسی ،فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی هستند را پس از بحث و بررسی و دریافت رزومه ی کاری آنان که همان سوابق به پیوست نامه شورای هماهنگی به تهران ارسال شده است انتخاب کرد، به نظر می رسد تلاشی بهتر از سوابق عزیزان معرفی شده به تهران وجود ندارد و شخص و وزیر با مطالعه آن سوابق بهتر می تواند برای استان تصمیم بگیرند.

۲: موضوع حزب ندا با مجمع مهندسین کمی تفاوت دارد،حزب ندای ایرانیان عضو شورای هماهنگی نیست و می توانند بر اساس منافع حزبی خود هر تصمیمی که صلاح بدانند اتخاذ کنند و در این مورد نمی توان از موضع پشت کردن به شورای هماهنگی به آن دوستان ایراد گرفت اما مجمع مهندسین دست به اقدامی غیر تشکیلاتی زده است که شورای هماهنگی می باید با توجه به اساس نامه در اولین جلسه نسبت به این رفتار واکنش نشان دهد تا دیگر شاهد مواردی از این دست نباشیم.

۳:در آخرین جلسه شورای هماهنگی مجموعه ای از دوستان به عنوان هیئتی اجرایی مصوبه توسط جمع انتخاب شدند که با همراهی برخی از دوستان مرکز نشین با ارکان تصمیم گیری مذاکراتی داشته و در روزهای آینده خواهند داشت، پوشش رسانه ای بیانیه ها و تحرکات توسط دوستان رسانه ای ما هم از دیگر تلاش هایی است که در حال انجام گرفتن است که این همدلی میان دوستان می تواند نوید بخش روزهای بهتری برای جریان اصلاح طلبی باشد.

۴:بحث اعمال نفوذ با بحث مشورت و همکاری تفاوت دارد، البته بنده شأن دکتر نوبخت را اجل دخالت در امور استان ها می دانم و اگرچه اطلاع واثقی از دخالت یا عدم دخالت شخص ایشان در امور داخل استان ندارم ، اما نقدی که به دوستان و اطرافیان ایشان وارد است فروکاستن ایشان از جایگاه کلان مدیریت به بحث های منطقه ای است که بعضا شاهد بوده ایم دوستان نه چندان دانای دکتر در استان شأنیت ایشان را تا حد یک اداره ی کوچک در یک بخش هم تنزل داده اند، این موضوع که معاون رییس جمهور در امر مهمی چون بودجه را تا این میزان درگیر بحث استانی بکنیم ظلم به جایگاه معاونت محترم رییس جمهور و دکتر نوبخت است اما این موضوع که ایشان با مجموعه تصمیمات دوستان در داخل استان که به نقطه نظرات مشترکی هم رسیده اند کمک کنند امر مبارکی است و بی شک رایزنی ها با ایشان هم در همین راستا صورت می گیرد.

۵:حزب اعتدال و توسعه در استان به نظر می رسد چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند یا وجه دیگری هم ممکن است که همراهان دبیر این تشکل راه خودشان را می روند و به بیانیه و توصیه دبیر این تشکل توجهی ندارند، در هر دوصورت باید به مدیران این حزب در استان ایراد کرد که اگر شکل اول درست باشد چرا دو پهلو رفتار می کنید و در محراب و منبر گونه ای دیگر وعظ می کنید و در خلوت کارهای دیگری می کنید و اگر بحث دوم مقرون به صحت باشد چرا توانایی مدیریت زیر مجموعه ی خودتان در حزب را ندارید.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx