نسخه موبایل
شهریور ۱۶, ۱۳۹۶ 305169 خبر سیاسی
استاندار گیلان در نشست شورای برنامه ریزی:

افتتاح حدود ۴ هزار میلیارد تومان پروژه های گیلان در سال جدید مثال زدنی است/ همه اعضای ستاد مدیریت بحران به دلیل ورود گردشگران آماده باش باشند

استاندار گیلان در نشست شورای برنامه ریزی گفت: باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم.

به گزارش گیل خبر، دکتر نجفی در این نشست با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر خم گفت: ابتدای امسال ۲هزار و۵۰۰میلیارد تومان پروژه باحضور رئیس جمهور ، ۲۰۰میلیارد تومان با حضور معاون اول رئیس جمهور و آغاز افتتاح هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان پروژه هفته دولت باحضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را داشتیم که جملگی بیانگر عزم و ارداه دولت تدبیر وامید در آبادانی و سازندگی کشور و گیلان است.

وی با اشاره به بهره برداری از هزار و ۱۷۴ پروژه عمرانی و عام المنفعه با هزینه و سرمایه گذاری هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در استان ، گفت : نکته مهم و مثال زدنی افتتاح حدود ۴ هزار میلیارد تومان پروژه های گیلان در سال جدید حضور و مشارکت پررنگ بخش خصوصی است.

استاندار گیلان سهم رسانه ملی، خبرنگاران، مدیران رسانه و جراید را در این توفیقات عظیم بسزا و شایسته عنوان کرد وگفت : از همه رسانه ها به ویژه رسانه ملی،مطبوعات،خبرگزاری ها وسایتها به دلیل همراهی ، پوشش مناسب خبری و انعکاس کامل رویدادهای این هفته قدردانی می کنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه از شروع به کار دولت حمایت و بهره گیری از توان بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت گفت : میزان سرمایه گذاری داخلی از هزار و ۵۰۰میلیارد تومان به ۵هزار میلیارد تومان رسید.

دکتر نجفی افزود : همچنان وظیفه داریم این روند حمایت از بخش خصوصی را تقویت و ادامه دهیم .

استاندار گیلان گفت :در نشست اخیر کارگروه تولید و اشتغال با حضور دکتر نوبخت ، مدیران عامل بانک ها پرداخت ۲ هزار میلیارد تومانی تسهیلات به تعدادی از واحدهای تولیدی بزرگ استان را متعهد شدند که انجام این تعهد باید پیگیری و به طور کامل جذب شود.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری در خصوص موضوع اشتغال جوانان اظهار کرد: اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است؛ گر چه کافی نیست و با جدیت این مسیر را ادامه خواهیم داد.

دکتر محمدعلی نجفی همچنین ساماندهی تالاب بین المللی انزلی و پسماند استان را دو اولویت اصلی دولت در گیلان عنوان و خاطرنشان کرد : این دو طرح مهم استانی یا با تبدیل کردن به پروژه ملی و یا با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه مطلوب خواهد رسید چرا که اعتبارات استانی کفاف هزینه های آن را نمیدهد.

استاندار گیلان گفت :رئیس جمهوری به رئیس سازمان محیط زیست در خصوص حل معضل پسماند استانهای شمالی ماموریت ویژه دادند.

دکتر نجفی ادامه داد : بی شک حل مشکل پسماند ،نجات گیلان است و ما باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم .

وی بر توجه ویژه به موضوع صنعت استان تأکید کرد و با بیان اینکه توقیت بنیه کشاورزی استان از اولویت های استان است. اظهار داشت: هر چه در این بخش هزینه کنیم سرمایه گذاری کرده ایم.

دکتر نجفی اضافه کرد: در بخش پارک علم و فناوری استان واستفاده از مراکز تحقیقاتی اقداماتی صورت گرفت که ادامه خواهیم داد؛ تجهیز استودیو صدا و سیما نیز در دستور کار قرار بگیرد، چرا که وضعیت کنونی زیبنده صدا و سیما گیلان نمی‌باشد.

دکتر نجفی همچنین با توجه به پیش بینی احتمال آبگرفتگی و سیلاب در دو روزآینده خاطر نشان کرد: همه اعضای ستاد مدیریت بحران به دلیل ورود گردشگران آماده باش باشند

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد