نسخه موبایل
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ 297892 خبر سیاسی گیلان
بعد از معرفی وزرای پیشنهادی؛

حمایت دو نماینده گیلانی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس از آخوندی و ربیعی

دو نمابنده گیلان و  عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس از گزینه های پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی و همچنین  کار، تعاون و رفاه اجتماعی حمایت کردند.

به گزارش گیل خبر؛ مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود  در گفت‌وگو با  ایلنا درباره احتمال ابقای عباس آخوندی در دولت دوازدهم اظهار داشت: در طول چهار سال گذشته عملکرد وزیر راه و شهرسازی را مثبت می‌دانیم. وی توانست در دوره تنگنای مالی دولت در بخش حمل و نقل و ترابری اقدامات قابل توجهی انجام دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عملکرد وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم دربخش ریلی بی‌سابقه بوده است گفت: در حالی که در سال‌های گذشته متوسط بهره‌برداری از راه‌آهن کمتر از ۱۰۰ کیلومتر بود، در زمان وزارت آخوندی، این رقم به بیش از ۲۵۰ کیلومتر رسید.

وی ادامه داد: در پنج ماه گذشته اقدامات بی‌سابقه‌ای در حوزه ساخت راه‌آهن انجام شده به طوری که رکورد ریل‌گذاری در طول تاریخ راه آهن ایران شکست.

همچنین غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت و نائب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی نیز در گفت و گو با ایلنا  با اشاره به معرفی مجدد علی ربیعی به‌عنوان وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی، از این مسئله استقبال کرد و گفت: باتوجه به حضور ربیعی در وزارت کار طی چهارسال اخیر، طبیعتاً بررسی سوابق و صلاحیتش بسیار راحت‌تر از برخی وزرای پیشنهادی است که در دولت یازدهم حضور نداشتند که البته وزیر کار، تنها وزیری نیست که چنین شرایطی دارد.

او با اشاره به برخی نکات مثبت کارنامه چهارساله ربیعی در وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی گفت: واقعیت امر این است که کار در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به‌خاطر گستردگی امور و نیز این‌که این وزارتخانه با وضعیت معیشتی مردم به‌طور مستقیم سر و کار دارد، بسیار دشوار است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان گفت: به نظر می‌رسد ربیعی بتواند بدون مشکلی خاص از مجلس رای‌اعتماد بگیرد؛ چرا که فردی دلسوز و تلاشگر است که از همین قشر کارگر برخاسته و متعلق به طبقه مرفه جامعه نبوده و به این دلیل، به‌خوبی مشکلات کارگران و جامعه کارگری را درک می‌کند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد