نسخه موبایل
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ 297871 اجتماعی خبر گزارش تصویری گیلان
نشست خبری مدیرکل بیمه سلامت گیلان:

۱۰۵ میلیارد تومان در دولت یازدهم برای بیماران خاص گیلان هزینه شد

مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت : در دولت تدبیر و امید به بیماران خاص توجه ویژه ای شده و طی چهار سال گذشته ۱۰۵ میلیارد تومان برای این بیماران در استان هزینه شده است.

اختصاصی گیل خبر/ علی اکبری روز شنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس بیمه سلامت تعداد بیماران خاص استان گیلان را دو هزار و ۷۴۳ نفر عنوان و اضافه کرد: این تعداد بیماران کلیوی، دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس را شامل می شوند.
وی در ادامه با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در این بخش ظهار داشت: پوشش بیمه همگانی سلامت و طرح تحول نظام سلامت از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با یادآوری مشکلات حوزه بهداشت و درمان قبل از اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: این طرح وضعیت آشفته گذشته حوزه سلامت را سر و سامان داد و توانست میزان قابل توجهی از رضایتمندی مردم را به همراه داشته باشد.
وی در ادامه نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان با بیان این که ارتقا سلامت مردم یکی از خواسته های این قشر بود، اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول سلامت تمام همت خود را برای تحقق این مهم به کار گرفت.
مدیرکل بیمه سلامت گیلان با تشریح اجرای طرح پوشش بیمه سلامت همگانی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در زمان حاضر، ۲۵۳ هزار نفر در استان تحت پوشش این طرح هستند.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار خاطرنشان کرد: خبرنگار خوب کسی است که دل مردم را به دست آورد و با قلم خود پیام مردم را به مسوولان برساند.
اکبری ضمن قدردانی ویژه از خبرنگاران حوزه سلامت خاطر نشان کرد: صاحبان قلم و اندیشه در این حوزه در ارتقای سلامت در جامعه نقش مهمی دارند.
در زمان حاضر، یک میلیون و ۵۱۲ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، یک هزار و ۹۲۳ مرکز و موسسه برای ارایه خدمات به بیمه شدگان طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند.
بیمه سلامت ایران در ۲۲ مرداد ۹۱ تاسیس شده است.
در پایان این نشست خبری جمعی از خبرنگاران فعال در حوزه بیمه سلامت استان گیلان تجلیل شدند.

عکس: سما سپاسگزار

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد