نسخه موبایل
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ 297519 اجتماعی خبر گیلان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان

پیش بینی افزایش ۳ درصدی بهره مندان روستاییان گیلان از آب آشامیدنی تا پایان سال

آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه های گیلان امروز با حضور مدیرعامل و معاونان مهندسی- توسعه، نظارت بر بهره برداری و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار شد.

به گزارش گیل خبر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در این آیین با اشاره به اینکه ذوق، استعداد، دقت، سرعت عمل و بیان انتقاد سازنده از ویژگی های یک خبرنگار است، گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه کار دشوار و حساسی است که خبرنگاران به دوش می کشند.
محبعلی رنج ور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه گیلان دارای ۲ هزار و ۶۰ روستای بالای ۲۰خانوار است، افزود: ۹۸٫۵ درصد جمعیت روستایی استان در همین روستاها سکونت دارند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۷۷۲هزار نفر در هزار و ۷۵۸ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.
وی گفت: آب آشامیدنی این روستاها توسط ۳۹۰ حلقه چاه، ۵۴۴ دهنه چشمه، ۱۴۰ هزار مترمکعب مخزن و ۵۸۵ باب ایستگاه پمپاژ در حال تامین است.
رنج ور طول شبکه های آبرسانی روستایی گیلان را ۲۱ هزار کیلومتر بیان و تصریح کرد: هم اکنون ۲۸۳ هزار مشترک مسکونی و تجاری آب شرب تحت پوشش شرکت آبفار گیلان قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم ۷۶ درصد است، اظهارداشت: پیش بینی شده تا پایان سال جاری با تخصیص ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ی ملی و تکمیل طرح های آبرسانی، این شاخص در گیلان ۳ درصد افزایش یابد .
وی افزود: با تخصیص اعتبار مزبور ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری اجرا، ۱۰ هزار مترمکعب مخزن احداث، ۱۵ دهنه چشمه بهسازی و ۵ حلقه چاه حفر می شود.
وی با تاکید بر اینکه برای یک درصد ارتقای شاخص بهره مندی آب شرب روستایی به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: در حوزه ی فاضلاب نیز طرح های مختلفی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از محل بانک توسعه ی اسلامی در ۵ روستای شهرستان های رشت، رودسر، انزلی، صومعه سرا و آستانه در دست اجراست.
رنج ور با اشاره به اتمام عملیات اجرایی فاز نخست طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب روستای امامزاده ابراهیم شفت، خاطرنشان کرد: طرح تصفیه ی فاضلاب روستای مبارک آباد رشت نیز که با مشارکت شرکت جایکای ژاپن در حال اجراست به زودی به اتمام می رسد.
بنابراین گزارش: در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از خبرنگاران صدا و سیما، باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه های تحلیلی- خبری، خبرگزاری ها و نشریات سراسری و محلی گیلان تجلیل بعمل آمد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد