نسخه موبایل
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ 283843 اجتماعی خبر گیلان

صادرات ۱۸ تن ماهی قزل‌آلای ایران از مرز آستارا به روسیه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از صادرات ۱۸ تن ماهی قزل‌آلای منجمد تولید داخل به ارزش ۷۲ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه خبر داد.

به گزارش گیل خبر، بهرام پورضرب امروز اظهار کرد: دومین محموله ماهی قزل‌آلای منجمد ایران تولید شرکت قزل پروتئین سامی غرب با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی این شهرستان و رعایت ضوابط و شرایط قرنطینه به فدراسیون روسیه صادر شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا وزن این محموله صادراتی را ۱۸ تن به ارزش ۷۲ هزار دلار دانست و تصریح کرد: صدور تمام مجوزهای لازم محموله صادراتی مذکور، از سوی اداره کل دامپزشکی استان کردستان با هدف تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز کشور هدف انجام شده است.

به گفته وی در سال جاری ۸۹ تن پنیر خامه‌ای به ارزش ۸۵ هزار دلار، ۱۴ تن پشم گوسفندی به ارزش ۷ هزار و ۵۱۰ دلار، ۱۵۲ کیلوگرم خامه پاکتی به ارزش ۲۷ هزار دلار، ۳۶ تن ماهی قزل‌آلا به ارزش ۱۴۴ هزار دلار و ۴۴ تن شیر خشک به ارزش ۱۳۰ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه صادر شده است.

پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای دیگر منوط به داشتن گواهینامه معتبر از سوی سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به صورت لحظه ای ثبت می‌شوند.

فارس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد