نسخه موبایل
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ 283823 اجتماعی گزارش تصویری گیلان
گزارش تصویری

بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای در آستانه تخریب

این بقعه متبرکه در ایام محرم مخصوصا در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی پذیرایی عزاداران حسینی از شهرستان رودسر و حتی شهرستان های هم جوار است.

اختصاصی گیل خبر/ امید رجبی پور کشایه: بقعه امیربنده کلاچای گیلان که جزء هفت اثر فرهنگی استان گیلان است در آستانه تخریب قرار دارد. این بقاع متبرکه در امیربنده کلاچای و در کنار جاده روستایی قرار گرفته که محوطه امامزاده بزرگ و وسیع بوده و مسجد در طرف دیگر جاده در محوطه باز قرار دارد.

این بقعه در ۴ کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلاچای واقع شده است. بقعه امیربنده دارای اتاق میانی و ایوان‌های جانبی است و ستون های چوبی ساده و لاچ لنگری در حاشیه ایوان به کار رفته است.دوره ی ساخت آن به زمان کیاییان و حکومت صفویه تعلق داشته و در دوره قاجاریه و معاصر مرمت شده است.

این بقعه متبرکه در ایام محرم مخصوصا در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی پذیرایی عزاداران حسینی از شهرستان رودسر و حتی شهرستان های هم جوار است.

در روز عاشورا هیت عزاداری بی‌بالان با راه‌اندازی گروه کرنی به دستجات عزاداری وارد شده به صحن امامزادگان ادای احترام می‌کنند و در پایان مراسم عزاداری بر مزار شهدا و تازه در گذشتگان محل مراسم به نشانه احترام کرنی می نوازند.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد