نسخه موبایل
مهر ۲۳, ۱۳۹۳ 27022 خبر سیاسی گیلان
در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر رشت

ناگفته های شهردار کلانشهر رشت در روز استیضاح

محتوای سوالات اعضای محترم شورای شهر از بنده این است که شهرداری دارای عملکرد ضعیفی است و عرض اینجانب و پاسخم به نمایندگان مردم در شورا این مطلب است که این ضعف بر اساس چه شاخص هایی مطرح گردیده است .

به گزارش گیل خبر ، محمد ابراهیم خلیلی شهردار رشت در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر رشت در پاسخ به بیانات اعضا در خصوص طرح استیضاح خود اظهار داشت : در مدت زمانی که بحث استیضاح مطرح شد از تمام کسانیکه که در این زمینه نقد منصفانه کردند تشکر و قدردانی می کنم و جا دارد عنوان نمایم که تمامی فعالیت هایی که باید صورت گیرد در جهت خدمتگذاری به مردم شریف شهر رشت باشد و با توجه به تقاضای آن عزیزان و به میزان امکانات موجود باشد .

وی افزود : محتوای سوالات اعضای محترم شورای شهر از بنده این است که شهرداری دارای عملکرد ضعیفی است و عرض اینجانب و پاسخم به نمایندگان مردم در شورا این مطلب است که این ضعف بر اساس چه شاخص هایی مطرح گردیده است . خلیلی خاطر نشان کرد : سه شاخص برای فهمیدن اینکه عملکرد مجموعه شهرداری و شورا قوی بوده است یا نه وجود دارد : اول لوایحی که از شهرداری به شورا می آید که نشان دهنده کارکرد شهرداری است ، دوم لایحه هایی که از شورا به شهرداری می رسد و سوم میزان بودجه که در دست شهرداری است .

وی با اشاره به اینکه زمانی که مسئولیت شهرداری را بر عهده گرفت ، این نهاد با چالش های عمده ای دست و پنجه نرم می کرد گفت : شهرداری رشت در هر فصل از سال ۹۲ با یک مدیر روبرو بود و شرایط مناسبی بر شورا و شهرداری جاکم نبود ، از طرفی هم به زمستان و معضل برف و آبگرفتگی برخوردیم و در سه ماهه پایانی سال ۹۲ کار مثبتی که با کمک اعضای شورا انجام دادیم تعیین بودجه سال ۹۳ بود. وی اضافه کرد : فعالیت شهرداری عملا از سال ۹۳ آغاز گردید و بنده حدوداً ده ماه است که در خدمت شما هستم در ده ماه گذشته بیشترین چالش ها را با دوستان شورا داشته ام.

خلیلی با بیان اینکه از یکم فروردین تا بیست مهر ماه ۹۳ ، ۱۰۴ لایحه از شهرداری به شورا فرستاده شده است اذعان داشت : ۱۲ مورد از آن لوایح مورد موافقت قرار گرفت ۸ مورد مخالفت و حدود ۸۲ مورد آن بی پاسخ مانده است . وی تصریح کرد : شورای محترم فقط یک طرح به شهرداری فرستاده که ان هم مربوط به طرح مباحث قرآنی در ماه مبارک رمضان و از سوی کمیسیون فرهنگی بوده است که انجام گرفت واسناد آن هم موجود است . خلیلی افزود : بحث مهمی که باید بیان شود موضوع بودجه است که به تصویب اعضای شورا رسید و شهرداری بر اساس آن بودجه در حال انجام طرحهاست .

وی تاکید کرد : در ۷ ماه گذشته افتتاح پارک مفاخر، اجرای زیرگذر شهید رجایی ، احداث ۲۲ پل عابر پیاده ، ساماندهی ورودی های رشت و کلنگ زنی ترمینال غرب را بر اساس موارد تعیین شده در بودجه داشته ایم . وی ادامه داد : فاز یک جمع آوری روان آبهای سطحی که پروژه بسیار بزرگی بوده است انجام شده و فاز دوم آن در ده نقطه در حال اجرایی شدن است که با بارش ۱۰۷ میلی متر باران در روزهای گذشته مشخص شد که این پروژه به طرز مطلوبی در حال پیشرفت است .

خلیلی با تشکر از پیگیری های آقایان جمشیدی ، رسولی و صابر در زمینه اجرایی کردن بحث نهضت آسفالت شهر رشت اظهار کرد : در بحث آسفالت مشکلات زیادی برطرف شد در هیچ دوره ای شهرداری رشت نتوانسته بود هزار تن قیر خریداری کند که با برنامه ریزی که از طرف شورا و تصویب بودجه مربوطه صورت پذیرفت این کار اجرا شد . وی افزود : اهم مشکلات شهرداری برطرف شده است و در حال حاضر باید از شاهراه فعالیت ها گذر کنیم . خلیلی با بیان اینکه نباید به مردم جو منفی را القا کنیم گفت : مردم شهر نیازمند آرامش و امید هستند و ما وظیفه داریم که به اعتماد و اطمینا نی که به آنان به خدمتگزاران خود دارند پاسخ دهیم .

خلیلی تاکید کرد : هیچ سرمایه گذاری در شهری که مدیران آن با یکدیگر تعامل ندارند ورود نخواهد کرد و من امیدوارم که اعضای محترم شورای شهر به این تفکر برسند که تمامی این اتفاقات به ضرر شهر رشت تمام خواهد شد . خلیلی افزود : در بحث ممیزی املاک ، فعالیت های انجام شده و نیروهای انسانی متخصص در حال آموزش دیدن هستند و این مورد ، بحثی نیست که در کوتاه مدت صورت گیرد . خلیلی گفت : با علاقه به شهر رشت آمدم و تمام تلاشم برای خدمت به مردم فهیم این شهر بوده است و ثانیه شماری می کردم تا در جلسه ی امروز صحبت هایم را بیان کنم .

وی در پایان اظهار داشت : برای شخص بنده هر تصمیمی که بگیرید مهم نیست چون عقیده من این است که اگر بخواهیم برای مردم کاری انجام دهیم باید با همکاری و تعامل باشد تا ماندگار شود./رشت پرس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
 1. شهروند مهر ۲۴, ۱۳۹۳ ۵:۱۵ ق.ظ

  شهردار آنچه را که باید می گفت به صورت فنی گفت اما مشکل جای دیگر است . باید آنچه را که می دانست می گفت ….. تا اقایان و خانم عضو شورا بفهمند شتر سواری دولا دو لا نمی شود . همه چیز به زودی مشخص می شود

 2. حسن زاده مهر ۲۴, ۱۳۹۳ ۹:۱۵ ق.ظ

  مگر آمده بودند بشنوند؟! منافع شخصی…. مافیای …. مرگ بر منافقین بیت المال

 3. مطلبی مهر ۲۴, ۱۳۹۳ ۹:۳۱ ق.ظ

  دست شما درد نکنه آقای شهردار. رشت شما را به خاطر خواهد داشت

 4. عابد مهر ۲۴, ۱۳۹۳ ۹:۳۵ ق.ظ

  بعد از مدتها انسانیت احترام و شرافت در شهر و شهرداری پا گرفته بود و داشت تبدیل به ارزش می شد. حیف که شوراییان به دنبال چیزهای دیگری هستند…

 5. حزب اللهی رشتی مهر ۲۵, ۱۳۹۳ ۲:۴۱ ب.ظ

  این شورا از ابتدا در دوره رای گیری برای انتخاب اعضای شورا توسط مردم رشت اماهای زیادی داشت بیشتر شورای … است نه شورای رشت بیشتر اعضای آن از شهرستان … می باشند و آشنایی با نحوه گرداندن شهر رشت ندارند

 6. میرفیضی مهر ۲۷, ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ ب.ظ

  متاسفانه شورای شهر رشت نه تنها باری از دوش مردم برنداشته اندبلکه باری بر دوش مردم بودند.وقتی اعضای شورا حدود اختیارات خود را نشناسد و دخالت در عزل و نصبهای مدیریت شهرداری نماید و با بی تدبیری مطرح کنند که شهردار در انتصابات مدیران از آنها اجازه نمی گرفته دیگر چه انتظاری میتوان از این اعضا داشت فقط باید افسوس بخوریم که سعادت بهره مند شدن از خدمات و تجارب ارزشمند آقای خلیلی را از دست دادیم.ایشان همیشه در اذهان رشتیها ماندگار خواهند بودبعنوان یک دلاور که باج نداد به دیگران

 7. مهدی مهر ۲۸, ۱۳۹۳ ۶:۳۳ ب.ظ

  نمیدونم این شورا چه کار مهمی انجام میده جز اختلال و باند بازی؟ چه کارمثبتی شمااعضای شوراانجام دادید یه نمونشو نام ببرید؟ نفرین ولعنت مردم بر کسایی که به خاطر حزب وگروه ودسته خودشون درکار مردم اختلال ایجاد میکنند. من که چه در این دنیا چه در اون دنیا هیچ کدامشون رو نمی بخشم.

 8. رشتی آبان ۴, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ

  چه کسی این شورای … رو استیضاح میکنه !؟ همه مردم آگاه رشت دیدند کارهای خوب آقای خلیلی رو متاسفم برای اکثریت نا آگاه و بیخیال که موجبات ترکتازی این عمال غیر رشتی و … . در شورای شهر میدهند این شورا با این کارش نشون داد که فاقد صلاحیت لازم هست و باید به نوعی منحل بشه .

 9. رنگرز آذر ۵, ۱۳۹۳ ۵:۳۸ ق.ظ

  با شناختی که از اقای خلیلی در شهرهای دیگر دارم ایشان برای اینکه حاضر نشداز بیت المال به … بدهد بدون فوت وقت استعفا داد ایشان مدیر سالم است که بدون قوم قبیله بازی باید از توانایی وتجربیات او استفاده میشد او ضرر نکرد ولی مردم شرف رشت ضرر کردند که اینده قضاوت میکنند وحسرت میخورند

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx