نسخه موبایل
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶ 263401 اقتصادی خبر گزارش تصویری گیلان
نشست مشترک مدیران جهاد کشاورزی گیلان با مجمع نمایندگان استان:

شعبان نژاد: ۱۷ تا ۲۰ درصد برنج های گیلان تبدیل به ضایعات می شود/ عباسی: در سد سازی موفق نبودیم / قیمت فعلی چای مناسب نیست+گزارش تصویری

نشست مشترک مدیران جهاد کشاورزی گیلان با مجمع نمایندگان استان عصر امروز برگزار شد.

به گزارش گیل خبر، به نقل از دیار میرزا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی در نشست مشترک مجمع نمایندگان گیلان با مدیران جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالم ترین مرغ کشور در گیلان تولید می شود، گفت: ۵۵ درصد مرغ گیلان توسط شرکت های زنجیره ای تولید می شود.

شعبان نژاد

وی با اشاره به اینکه رتبه سوم تولید زیتون را در کشور داریم، اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمان حضور دولت بهره برداری کردیم.

شعبان نژاد گفت:  ۱۷ تا ۲۰ درصد برنج های گیلان تبدیل به ضایعات می شود که قصد تجهیز کارخانه ها داریم.

وی خواستار همکاری آب منطقه برای و کمک نمایندگان جهت آبیاری تحت فشار در استان شد و افزود: لاینیگ نیز می تواند کمک بسیاری به ما کند.

شعبان نژاد تصویب ۱۱ سد پلاستیکی را از پروژه های خوب در کمک به این زمینه دانست تصریح کرد: آب بندان های نیز می تواند برای این کار مفید باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه طبق آمار ۲۸ درصد اشتغال استان گیلان در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: تنها ۷ درصد بودجه به بخش کشاورزی تعلق می گیرد و پرسنل جهاد کشاورزی کمترین دستمزد را در دستگاه ها می گیرند.

شعبان نژاد با اشاره به اینکه کشاورزی گیلان آینده ی امیدوار کننده ای دارد، تصریح کرد: کشاورزان گیلانی کشاورزان آماده به کاری هستند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد زمین های کشاورزی در گیلان شخم اول خود را زده اند، اظهار کرد: اگر به ما آب کافی داده شود در رودبار زمین های بسیاری داریم که می توانیم زیر کشت زیتون ببریم.

در سد سازی موفق نبودیم / قیمت فعلی چای مناسب نیست/ آمایش سرزمینی دقیقی نداریم

عباسی

اسدالله عباسی رئس مجمع نمایندگان استان گیلان  نیز این در  این نشست مشترک ضمن تبریک سال نو، ولادت امام جواد و ولادت حضرت علی(ع)، اظهار کرد: جهاد کشاورزی نقش ارزنده ای در تولید و اشتغال دارد.

وی با بیان اینکه تا سال ۸۰ استان گیلان در بخش صنعت محدود بودیم، اظهار داشت: کشاورزی در استان ما حرف اول را می زد.

نماینده رودسر و املش ضمن اشاره به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال، گفت: باید ببینیم چگونه می توانیم در بخش کشاورزی پیشرفت نماییم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان اظهار کرد: باید مشاهده کنیم چگونه می توانیم به خودکفایی برنج دست یابیم.

عباسی با بیان اینکه کشاورزها به صورت عادی دچار مشکل هستند، گفت: باتوجه به بارش خوب اما به دلیل اینکه در سدسازی موفق نبودیم دچار کم آبی هستند.

نماینده مردم رودسر و املش اظهار داشت: ما حق کشاورز را ادا نمی کنیم ولی انتظار داریم کشاورز با روحیه بیاید و کار کند.

وی با انتقاد از نبود رییس چای در جلسه امروز، اظهار کرد: در بخش چای پیشرفت های خوبی کردیم اما مشکلاتی از جمله عدم تجهیز کارخانه ها و عدم فروش چای نیز وجود دارد.

عباسی قیمت چای را مناسب ندانست و افزود: حق کشاورزان با این قیمت ادا نمی‌شود.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه اگر بتوانیم تا سال بعد همین موقع در برداشت محصول پیشرفت کنیم می توانیم بگوییم به دغدغه رهبری پاسخ دهیم، اظهار کرد: چرا ما فندوق را وارد می کنیم، آیا نمی شود تولید فندوق را افزایش داد؟

وی با بیان اینکه شرایط دریای خزر جهت سرمایه گذاری در آن با دریاهای دیگر فرق می کند، اظهار کرد: بابت پرداخت خسارت به صیادان تشکر می کنم.

عباسی با اشاره به اینکه آمایش سرزمینی قانونمند و دقیقی نداریم، اظهار کرد: باید در بحث تغییر کاربری برنامه ریزی درستی بکنیم.

نماینده مردم رودسر و املش در پایان با بیان اینکه باید در بخش آب های زیرزمینی دقت کافی را انجام دهیم، اظهار کرد: خواستار رشد و توسعه استان در تمامی زمینه ها هستیم.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx