نسخه موبایل
دی ۲۳, ۱۳۹۵ 240925 اقتصادی خبر گیلان
با پیشنهاد نماینده رشت و رای نمایندگان؛

فرآیندهای تولیدی و خدماتی محصولات کشاورزی از پرداخت مالیات معاف شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت موافقت کردند تا فرآیندهای تولیدی خدماتی قبل از تولید نهایی محصولات کشاورزی فرآوری نشده بخش کشاورزی از پرداخت مالیات معاف شوند.

به گزارش گیل خبر به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (پنجشنبه، ۲۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با بند الحاقی به ماده ۴۳ این لایحه موافقت کردند.

گفتنی است نمایندگان با ۱۶۰ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند تا فرآیندهای تولیدی و خدماتی قبل از تولید نهایی محصولات کشاورزی فرآوری نشده بخش کشاورزی از پرداخت مالیات معاف شوند.

در این بند الحاقی آمده است: فرآیندهای تولیدی و خدماتی قبل از تولید نهایی محصولات کشاورزی فرآوری نشده بخش کشاورزی مذکور در بند ب ماده یک قانون تجمیع وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که مشمول معافیت از قانون مالیات بر ارزش افزوده نیستند با نرخ صفر محسوب شود.

به گزارش گیل خبر، این بند الحاقی به پیشنهاد محمد صادق حسنی نماینده رشت در مجلس تصویب شد. وی در بخشی از پیشنهاد خود گفت: انصاف نیست از کشاورزانی که میانگین درآمد سالیانه شان حدود ۵میلیون تومان است مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد