نسخه موبایل
دی ۲۲, ۱۳۹۵ 240853 خبر سیاسی گیلان
امام جمعه آستانه اشرفیه در مراسم یادبود آیت الله هاشمی در رشت:

تازه به دوران رسیده ها، مجهول الهویه ها و آدم های بی ریشه به هاشمی رفسنجانی حمله می کنند/ فرصت طلبان نه تنها هاشمی را بلکه کل انقلاب را برای چند رای بیشتر زیر سوال می برند

مراسم یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد چهار برادران رشت برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ سامان بدر: این مراسم که  توسط سازمان برنامه و بودجه گیلان ترتیب داده شده بود جمعی از مدیران دولتی، شخصیت های برجسته سیاسی استان و اقشار مختلف مردمی یادو خاطره آن مجاهد انقلابی را گرامی داشتند. حاج رسول خدادایان مداح و حجت الاسلام محمد ساجدی سخنران این مراسم بودند.(گزارش تصویری)

ساجدی

حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه در این مراسم ضمن عرض تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به ولی عصر(عج)  و نائب بر حقش مقام معظم رهبری بیان داشت:آیت الله هاشمی یکی از شخصیت های عالیقدرو مجاهد  انقلاب اسلامی و از یاران صدیق و وفادارامام راحل و مقام معظم رهبری هستندکه در میان وداع میلیون ها انسان مشتاق تشییع و خاکسپاری شدند.

وی با خواندن آیاتی از سوره نساء در قرآن کریم خاطرنشان کرد: در قرآن کریم دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و جهاد بسیار سفارش شده است که این دو فریضه در جامعه امروز به صورت شعاری و مخدوش تعریف شده است. در مورد امر به معروف و نهی از منکر واکنش هایی را در جامعه بوجود آمده که مجبور به قانون نویسی برای دفاع از ناهیان نهی از منکر شده ایم و در راه امر به معروف و نهی از منکرات شهید داده ایم. وی در ادامه گفت: جهاد در روایات به عنوان خیمه ستون دین تعبیر شده است، باید توجه داشت با وجود این که همه کسانی که رسالت دینی ارزشمند هستند اما قرآن به عنوان کلام خداوند  ما بین مجاهدین قبل الفتح و مجاهدین بعد الفتح تفاوت قائل است.آن کسانی که در تحریم ها، و سختی ها و مشقت های پیامبر قبل از پیامبر مقاومت کردند کجا و آن کسانی که در دوران قدرت پیامبر در مدینه نقش دارند کجا؟ اکنون هم می بینیم که بعضی تازه به دوران رسیده ها، مجهول الهویه ها و آدم های بی ریشه به هاشمی رفسنجانی به عنوان یک یار اصیل مبارزات امام این گونه مظلومانه حمله می کنند.

امام جمعه آستانه اشرفیه در ادامه اظهار داشت: در تجلیل و تخطئه هر فردی باید افراط و تفریط را به کنار گذاشت، آیت الله هاشمی هم به مانند همه آدم های ممتاز دیگر اشکالاتی داشت، اما برآیند دوران مبارزاتی و  آن چه از او باقی ماند ایثار، ازخودگذشتگی، فداکاری، جهاد و انفاق و آقایی بود. وی افزود:  خود هاشمی رفسنجانی اعلام کرد که در مقابل ضعف های جمهوری اسلامی پاسخگو است اما اگر قیام سرنوشت ساز  مردم ایران یک اتفاق تاریخی است یکی از کسانی که باعث اعتلای نظام اسلامی شده است آیت الله هاشمی رفسنجانی است که از سربازان بنام و خدمتگزاران صدیق امام و رهبری بودند.

img_5568

دکتر ساجدی در ادامه گفت: حال تلویزیون ما که تا دیروز سانسورش می کرد و فردا هم ممکن است سانسور کنداین گونه درباره او برنامه می سازد. آن هم در حالی که پیش از این این گونه به او حمله شد و فرصت دفاع به او را ندادیم . وی در ادامه گفت: وقتی جوان ما این چیزها را می بیند چرا فکر میکنیم نباید در اعتقاداتش تشکیک کند؟ وی  در ادامه ابراز داشت: شهید مطهری در مورد بروز آفات انقلاب از بروز فرصت طلبان می گوید. اکنون  صحنه ها را طوری می چینیم که جوانان ما  بسیاری از شخصیت ها  را نشناسند.

این استاد حوزه و دانشگاه به ابعاد شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوبعد علمی و عملی اشاره و گفت: در بعد عملی این روستایی کشاورز ساده سیر آفاق کرد  و مصداقی از عالمان آگاه به زمان خود بود. در حالی که بعضی حوزوی های آن زمان  ایشان با افتخار می گفتند که در نجف درس خوانده اند  و یک روزنامه هم نمیخوانند، ایشان دنیا را گشت تا در لاک خود نباشد. وی درباره بعد عملی هاشمی رفسنجانی نیز گفت: در بعد عملی با وجود آن که بسیاری حتی از امضای یک بیانیه نیز شانه خالی می کردند اما هاشمی رفسنجانی با وجود آن که  بی نیاز از مال دنیا بود خودش را برای یک آرمان الهی به آب و اتش زد و حتی در شکنجه گاه های ساواک سخت ترین شکنجه ها را که تا ترک خوردن استخوان ها می رسید تحمل می کرد  اما در راه امام خمینی لحظه ای تردید و شک به خود راه نداد.

وی در ادامه گفت: بعد از انقلاب اسلامی هم وی در تلاش برای رشد و بالندگی اعتلای انقلاب اسلامی و آبادانی میهن اسلامی اقدام کرد و میخواست اسلام عزیز را در مقابل سکولاریسم و لائیسته به رخ دنیا بکشاند، اما می بینیم که فرصت طلبان با ژست انقلابی نه تنها هاشمی را بلکه کل انقلاب را برای چند رای بیشتر زیر سوال می برند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد