نسخه موبایل
دی ۲۲, ۱۳۹۵ 240781 خبر سیاسی گیلان
معاون استاندار گیلان؛

مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، نماد وحدت ملی بود

مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور گسترده و میلیونی مردم، نماد وحدت ملی بود.

به گزارش گروه دریافت گیل خبر، محمد احمدی پور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به نقش او در ادوار مختلف افزود: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای همه مردم و نظام، یک ضایعه و فقدان بزرگ بود؛ هرچند برخی شخصیت ها در عرصه های مختلف انقلاب چه در پیروزی انقلاب، دوره جنگ، زمان سازندگی و نیز در بخش های دیگر، خدمات بسیاری انجام داده اند اما نسبت به ایشان، غفلت هایی شده است.
وی یکی از ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی را ایده پردازی و بدنبال تفکر نو بودن در بخش های مختلف عنوان و بیان کرد: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، همواره ایده ها و درهای جدیدی را برای پیشرفت و توسعه کشور باز می کرد که ادامه هر نظام، به ایده پردازی شخصیت های مهم بر می گردد اما متاسفانه نسبت به او ، غفلت شد.
احمدی پور تصریح کرد: مرد بزرگی از بین ما رفت و این مهم نیز در پیام مقام معظم رهبری و حضور خودجوش مردمی تجلی یافت.
وی حضور مردم را نشان دهنده اعتقاد آنها به مسئولان خدوم نظام دانست و گفت: تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماد وحدت شد چراکه تمامی اقشار مردم در این مراسم حضور داشتند.
معاون استاندار گیلان گفت: هر قشری از جامعه به نحوی به آیت الله هاشمی رفسنجانی علاقمند بود و اگر خواسته باشیم از چند متفکر بزرگ نام ببریم؛ یکی از این افراد، به طور قطع، آیت الله هاشمی رفسنجانی است.
احمدی پور ادامه داد: پیام تسلیت و نیز حضور مقام معظم رهبری در مراسم تشییع، به همگان نشان داد که با این واقعه چگونه برخورد کنند و هیچ کس حتی خانواده ایشان، اجازه ندادند که زمینه سوء استفاده دشمن فراهم شود.

گفتنی است : روز گذشته (سه شنبه) در مراسمی باشکوه با حضور اقشار مختلف مردم، پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، پس از اقامه نماز به امامت رهبر معظم انقلاب، از دانشگاه تهران تشییع و در جوار مرقد مطهر امام راحل عظیم الشأن، به خاک سپرده شد.
به همین مناسبت، مراسمی از سوی نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان، فردا (پنجشنبه ۲۳ دی ماه) در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار می شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد