نسخه موبایل
دی ۲۱, ۱۳۹۵ 240444 اجتماعی خبر گیلان
رییس پلیس فتای گیلان؛

دستگیری مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه‌سرا و آستارا

رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا و آستارا خبر داد.

به گزارش گیل خبر، سرهنگ «ایرج محمدخانی»، رئیس پلیس «فتا» فرماندهی انتظامی استان گیلان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های گیلان، اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه‌سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان تلگرامی که یک زن و دو مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت، صومعه‌سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی، عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان که ۳۴ ساله اهل و ساکن صومعه‌سرا و ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا شدند.

وی با تأکید بر این‌که شهروندان در انتخاب پیام‌رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آن‌ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند.

این مقام انتظامی استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی از سوی شهروندان را خواستار شد و گفت: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند.

رئیس پلیس فتا گیلان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  یا ایمیل این پلیس به نشانیGfata@police.ir گزارش کنند.

ایسنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد