نسخه موبایل
دی ۱۸, ۱۳۹۵ 239527 اقتصادی خبر گیلان
سیدکاظم دلخوش:

سیستم نظام بانکی کشور مردم را آزار می‌دهد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیستم نظام بانکی کشور مردم را آزار می‌دهد، گفت: در حالی‌ که تورم را کاهش می‌دهیم باید به فکر رکود باشیم و با رونق اقتصادی باید از رکود در جامعه جلوگیری کنیم و تمرکز را تنها به کاهش تورم معطوف نکنیم.

به گزارش گیل خبر، سیدکاظم دلخوش اباتری شامگاه جمعه در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه کشورها به‌منظور رونق اقتصادی، تعامل با کشورهای همسایه و جذب سرمایه‌گذار در مناطق مرزی خود مناطق آزاد را ایجاد می‌کنند اظهار داشت: مناطق آزاد تاثیرات چشمگیری در رونق اقتصادی کشور دارند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر با کمک دولت‌ها در مناطق مرزی کشور مناطق آزاد ایجاد شده است افزود: محور اصلی مناطق آزاد کشور ایجاد اقتصاد، حل مشکلات سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و رونق اقتصاد کشور است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مناطق آزاد سرمایه‌گذاران خارجی با عمل به قوانین مناطق آزاد سرمایه‌گذاری می‌کنند تصریح کرد: هم اکنون ۷ منطقه آزاد در کشور در حال فعالیت هستند.

دلخوش مناطق آزاد را مستقل از امور اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه هم اکنون مناطق آزاد فعالیت گسترده‌ای را در راستای رونق اقتصادی کشور انجام می‌دهند خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از مناطق کور مرزی کشور به‌واسطه ایجاد مناطق آزاد رونق اقتصادی گرفته و آباد شدند.

وی هدف از ایجاد مناطق آزاد در کشور را رونق اقتصادی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور دانست و تصریح کرد: در مناطق آزاد، مدیران و هیئت مدیره مناطق خط مشی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در ابعاد اقتصادی و نوع تعامل با کشورهای همسایه اجرا می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایجاد مناطق آزاد در نقاط مرزی را موجب اثرگذاری در اقتصاد دانست و تاکید کرد: ایران در ایجاد مناطق آزاد نوپا است اما با وجود نوپا بودن در این حوزه، اشتغال و رونق خوبی را به‌واسطه ایجاد این مناطق در کشور شاهد هستیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از ۷۰ نماینده در مجلس خواستار ایجاد منطقه آزاد در حوزه خود هستند بیان کرد: منطقه آزاد انزلی رونق خوبی را در حوزه اقتصاد و اشتغال در استان ایجاد کرده است اما هنوز در حوزه اشتغال با مشکل روبه‌رو هستیم.

دلخوش نیاز اقتصادی مردم در این برحه از زمان را فراتر از نیاز سیاسی عنوان کرد و گفت: در حالی که تورم را کاهش می‌دهیم باید به فکر رکود باشیم و با رونق اقتصادی باید از رکود در جامعه جلوگیری و تمرکز را تنها به کاهش تورم معطوف نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز سیستم نظام بانکی کشور مردم را آزار می‌دهد و ۴۰ درصد فرار مالیاتی در کشور پسندیده نیست تصریح کرد: وزارت اقتصاد باید تدبیری اساسی در رفع مشکلات سیستم نظام بانکی و نظام مالیاتی انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گیلان را یکی از استان‌های برخوردار از مواهب طبیعی عنوان کرد و افزود: استان گیلان نیروی انسانی توانمند گسترده‌ای در عرصه اقتصادی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده کرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی فرصت مطلوبی را برای رونق اقتصاد در استان فراهم کرده است بیان کرد: بیش از ۱۳ درصد جمعیت استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد هستند و این امر برای این استان با وجود این ظرفیت‌ها گسترده قابل قبول نیست.

دلخوش ورود سرمایه گذاران خارجی به استان را در رونق اقتصادی گیلان تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: باید فرهنگ سرمایه پذیری در استان افزایش یابد و عدم حمایت و کمک دستگاه‌ها به سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد استان خیانت به گیلانی‌ها است.

تسنیم

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد