نسخه موبایل
پس از سالها کنسرت ناصر مسعودی در رشت؛

بلبل گیلان نغمه سر داد+ گزارش تصویری

کنسرت ناصر مسعودی را می توان یکی از پرشورترین کنسرت های بومی چند ماه اخیر عنوان کرد.« الله تی تی» ، «کوراشیم» ، «جنگل» و «گل پامچال» از جمله قطعات خاطره انگیزی بود که در این کنسرت اجرا شد

 اختصاصی گیل خبر / پریسا عموئی ،شب سرد زمستانی پنج شنبه شب  ۱۶ دی ماه ۹۵ ،آنقدر ها هم سرد نبود زیرا مردی پس ازسالها به روی صحنه  می رفت که  نغمه خوش لحنش گرما بخش دلهای هوادارانی بود که  دلشان برای  اجرای مسعودی لک زده بود . با یک حدس تقریبی  ،کنسرت  استاد مسعودی را می توان   یکی از پرشورترین کنسرت های بومی چند ماه اخیر  عنوان کرد به طوری که از شهرهای دیگر گیلان، خودشان را به کنسرت استاد رسانده بودند.

12

استاد مجید درخشانی ( آهنگساز و نوازنده تار) ، پرواز همای  (خواننده آوازهای ایرانی)، فردین معصومی ( کشتی گیر) ،  مرتضی عاطفی (شهردار منطقه ۲ رشت )، مسعود رهنما (مدیرکل ورزش و جوانان گیلان) ،   مظفر نیکومنش ( عضو شورای شهر رشت ) و فرزندان مرحوم شیون فومنی  از جمله مهمانان ویژه  کنسرت استاد ناصر مسعودی بودند .

 

مسعودی درابتدای اجرای کنسرتش از «دلتنگی» برای زادگاهش نغمه سر داد ،  ترانه این قطعه  که توسط عبدالرضارضایی نیا سروده شده است  «دلتنگی»  نام داشت  سپس دو  قطعه «نم نم باران » و «قول و قرار» که از آلبوم « پرچین» انتخاب شده بودند توسط استاد مسعودی اجرا شد.

 

بعد از اندکی استراحت ، ناصرمسعودی و گروهش بار دیگر به روی صحنه آمدند  که ورود استاد مسعودی به روی صحنه  برای بار دوم  با  تشویق های پیاپی  هواداران  همراه بود .

مسعودی پیش از اجرای  شعر «ایشاله » ی مسعود لاهیجی ضمن تشکر مخصوص از حضورپرشورهواداران خود گفت : امشب برای من یکی از بهترین شب ها  است و من مازاد براینکه  زادگاه خودم را دوست دارم به همشهریان خودم نیز علاقه دارم  . پس از اتمام سخنان مسعودی یکی از هواداران  مشتاق، از وی  قطعه  « بنفشه گل» را در خواست کرد.

 

درونمایه  قطعاتی که برای کنسرت مسعودی انتخاب شده بود گوناگون و متنوع  بود  و کارهای ریتمیک  را هم شامل می شد .  « الله تی تی» ، «کوراشیم» ، «جنگل» و «گل پامچال»  از جمله قطعات خاطره انگیزی بود که در بخش دوم کنسرت اجرا شد. یک اثر فارسی با نام  «نفرین بر مستی»که  شعر آن از کریم فکور است نیزخوانده  شد.   در پایان مسعودی به انتظار هواداران پاسخ داد و قطعه « بنفشه گل» را به صورت افتخاری اجرا کرد.

 

گفتنی است   کنسرت  استاد ناصر مسعودی برای جمعه شب  نیز تمدید  شده است ، علاقه مندان  می توانند جهت خرید بلیط از طریق سایت هفت ساز  اقدام فرمایند.

 

همچنین آلبوم  جدید  ناصرمسعودی که  تماما”  گیلکی است و« خورشید خانم » نام دارد  با اشعاری از شیون فومنی  در دست کار است .

 

نوید شعبان زاده و فراز عشقی ( ویلن) ، دانیال اسدی راد ( ویولا) ، کیوان حبیب زاده ( ویولنسل ) ، فرهاد یحیی پور (نی ) ، آذرنوش قلی پور (سنتور) ، مزدک زیاری ( تار ) ، ایمان عینی خراسانی ( تار ) ، آرین قلی پور ( تمبک ) ، کیارش عشقی ( دایره ،  محمد انشایی ( سر پرست گروه و کمانچه )  ناصرمسعودی  را در اجرای آهنگ ها همراهی می کردند .  ملاحت حداد ، سمیرا پسندیده ، ترانه نوروزی و شیما پسندیده  همخوانی نواها را به عهده داشتند .

 

عکس : سپهر محمودیان

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد