نسخه موبایل
دی ۱۶, ۱۳۹۵ 239087 خبر سیاسی گیلان
نشست خبری رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان :

به دکتر نوبخت اعتماد داشته باشید/ ادعای کاهش بودجه را با مستندات ارائه کنید/ رسانه ها بدانند که کدام پرسش را از چه کسی بپرسند؟

نشست خبری رییس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در خصوص تحلیل بودجه ۹۶  در  سالن اجتماعات این سازمان در رشت برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ امین مهرآور: کیوان محمدی در این جلسه، با تشکر از حمایت اصحاب رسانه در برنامه ششم وآمایش سرزمین گفت: ما نباید تشکر از خبرنگاران را فقط در یک روز انجام دهیم و همیشه قدردان آن ها هستیم. وی افزود: البته کار رسانه فقط انتقاد نیست و باید کارهای مثبت نیز به نمایش گذاشته شود، رسانه ها باید پرسشگر و مطالبه گر باشند، و بدانند که کدام پرسش را از چه کسی بپرسند؟ زیرا پاسخ افراد غیر مسئول و غیر کارشناس یا آنان که از اطلاعات کافی برخوردار نیستند، ارزش خبری و تحلیلی ندارد و  ایجاد نگرانی و دلسردی در جامعه خواهد کرد.

2

وی در ادامه گفت: تنویر افکار عمومی در خصوص بودجه و دغدغه های ارزشمند آن ها موجب شد که در این نشست درباره مسائلی از بودجه صحبت کنیم،۳۱ استان کشورهمانند ۳۱فرزند نظام هستند که برای برخی آن‌ها در برهه‌ای از زمان هزینه بیشتری پرداخته می‌شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان در مورد بودجه گیلان خاطرنشان کرد: با وجود استاندار پرتلاش استان گیلان، نمایندگان شجاع گیلان و مسوولان پرکار مانند دکتر نوبخت امکان ندارد که منافع استان گیلان در خطر بیافتد.

محمدی در خصوص بودجه کل کشور در سال ۹۶ گفت: بودجه کل کشور بالغ بر یک میلیون و هشتاد و پنج هزار میلیارد تومان است ، که صرفاً ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از آن در اختیار دولت برای اداره کشور قرار گرفته است. وی افزود: از بودجه عمومی دولت حدود ۱۶،۸۰۰ میلیارد تومان یعنی حدود ۵٫۶ % در اختیار استانهاست و نزدیک ۹۵ درصد بودجه باقی مانده به وزارت خانه تعلق می گیرد و همه این درگیری هایی که بین مقامات در استان ها مشاهده می کنید بر سر همین ۵.۶ درصد است.

مقام عالی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در ادامه ابراز داشت: سهم بودجه عمرانی استان گیلان در حال صعود است و در سال جاری ۳.۷ از سهم عمرانی کشور به استان گیلان اختصاص داده شده است، البته من نمی گویم وضعیت مردم خیلی خوب است و معتقدم استحقاق مردم ابیش از این است.

وی ادامه داد: در بخش پرداخت حقوق ها کارمندان و بازنشستگانی که حقوق خود را استانی دریافت می کنند همه به مطالبات خود رسیده اند در حالی که در استان همجوار ما هنوز پاداش یا ذخیره مرخصی خود را دریافت نکرده اند.

محمدی در ادامه با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن رشت-قزوین، تصریح کرد: این پروژه یکی از معدود پروژه هایی در کشور است که با تاکید رییس جمهور ۱۰۰ درصد بودجه آن تخصیص یافته و به هیچ عنوان مشکل مالی ندارد، حتی پایان هرچه زودتر این راه آهن جزء خواسته های همسایه های شمالی ما از جمله روسیه است.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان با خبر دادن از وجود ۶ نقطه بحرانی در مسیر راه آهن رشت –قزوین ابراز داشت: به ضرس قاطع می گویم اگر این ۶ نقطه بحرانی همین فردا برطرف شود قطعا تا یک ماه آینده صدای سوت قطار را خواهید شنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار های کاهش بیکاری و حاشیه های اعلام آن ها اشاره و خاطرنشان کرد: این آمار ها که از سوی آقای استاندار می شود توسط مرکز پژوهش های مجلس تهیه شده و در اختیار دولت و مجلس قرار می گیرد و بنده هم معتقدم بخشی از مشکلات بیکاری استان حل شده است اما قصد ندارم بگویم بیکاری نداریم بلکه در گروه ۱۵ تا ۲۹ سال یعنی قشر تحصیلکرده بیکاری وجود دارد.

محمدی از وجود برخی کمک ها و امداد ها به استان خبر داد و اعلام کرد: این کمک ها گفتنی نیستند اما از مردم عزیز می خواهیم به فرزندان خودشان و در رأس آن ها دکتر نوبخت اطمینان داشته باشند.

در پایان این نشست محمدی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت، وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر کاهش ۱۲,۲ درصدی بودجه استان گیلان در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۶ با عصبانیت گفت: کسانی که چنین ادعاهایی دارند باید ادعای خود را به صورت مستند ارائه کنند. چرا سوال نمی‌شود که چرابرنامه‌های کشور پنج ساله است ولی دوران ریاست جمهوری ۴ساله!

محمّدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه منظور شما از این افراد غیرکارشناس چه کسانی بوده‌اند، گفت: از من اسم نخواهید، مسوول بودجه کارشناسان ما هستند و باید صحبت کنند و اینکه چه کسی چه حرفی زده مهم نیست، برای من تنها گفته های افرادی که درکنار هم نشسته اند قابل استناد است و کاری به افراد دیگر ندارم، هر فردی که چنین ادعایی دارد باید با سند و مدرک آن را ثابت کند و هرچقدر جو استان را آرام نگه ‌داریم گام‌های توسعه‌ی استان شتاب بیشتری خواهد گرفت..

 

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
  1. ناشناس دی ۱۶, ۱۳۹۵ ۷:۵۱ ب.ظ

    اقای دکتر نوبخت خدمات بسیاری برای ایران عزیز انجام داده و میدهند.با توجه به زمان و موقعیت ایشان یکی از مسئولان دلسوز بشمار می اید.یکی از شاخصهای مهم هر مدیر در دنیای فعلی حسن اخلاق وشخصیت جذاب است که ایشان این مهم را کاملا داراست بنظر اینجانب هر کس در هر حالتی باشد .با دیدن چهره همیشه بشاش ایشان یک حالت ارامش برایش دست می دهد که این خیلی در مدیریت مهم است . از نظر روانشناسی همچنین چهره هایی همیشه موفق و مورد اعتماد مردم بوده و کمتر خطایی را مرتکب می شوند.وخواهان سعادت همه هستند.وکمتر ین اهمیت را به ثروت اندوزی میدهند.که این شخصیت در هر کسی نیست .بنا برین در سختیها و بحرانها نباید پشت چنین انسانها خالی شوند.چرا که شکست چنین مدیرانی . شکست یک شخص نیست بلکه شکست جامعه است.و…….. اصغر کاظمی پور- شاعر و نویسنده معاصر

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد