نسخه موبایل
آبان ۱, ۱۳۹۵ 222062 اجتماعی خبر گیلان
اختصاصی/ به دنبال انتصاب مدیرعامل آب و فاضلاب در آب منطقه ای گیلان؛

آیا کاظم لطفی ساماندهی رودخانه های رشت را به اداره سابق خود می سپارد؟

حال کاظم لطفی در حالی به آب منطقه ای می رود که اگر بر همان اصول گذشته خود پایبند بماند باید مشکل ایجاد شده بر سر کسب اعتبار ساماندهی رودخانه ها را حل و فصل نماید و در نهایت حتی می تواند متولی این اعتبار بدست آمده را به اداره آب و فاضلاب منتقل کند و حق مالکیتی آب منطقه ای را به حساب نیاورد.

اختصاصی گیل خبر/ روز پنجشنه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید آب منطقه ای گیلان برگزار شد و مدیرعامل اداره آب و فاضلاب گیلان به عنوان مدیرعامل آّب منطقه ای منصوب شد.
این انتصاب در حالی صورت گرفت که در طی یک سال گذشته اختلافاتی ما بین ادارات آب و فاضلاب و آب منطقه ای بر سر اعتبار ۵۰ میلیاردی رودخانه های رشت به وجود آمده بود و هر کدام از آن ها خود را محق دریافت این اعتبار می دانستند که در نهایت هنوز نیز مشخص نشد که اعتبار صورت گرفته چگونه هزینه شده است. هرچند آب منطقه ای بنا به یک اصل قانونی مالکیت حریم رودخانه ها را بر عهده داشت اما در مورد ساماندهی رودخانه ها اقدامی صورت نمی داد اما به محض کسب اعتبار برای ساماندهی رودخانه های رشت خود را به عنوان متولی این امر معرفی کرد و در واقع مشکلات زیادی بر سر اعتبار ۵۰ میلیاردی دولت ایجاد شد.
حال کاظم لطفی در حالی به آب منطقه ای می رود که اگر بر همان اصول گذشته خود پایبند بماند باید مشکل ایجاد شده بر سر کسب اعتبار ساماندهی رودخانه ها را حل و فصل نماید و در نهایت حتی می تواند متولی این اعتبار بدست آمده را به اداره آب و فاضلاب منتقل کند و حق مالکیتی آب منطقه ای را به حساب نیاورد. شاید این انتصاب فرصتی بدست بیاورد که ادارات مربوطه به یک اقدام مشترک و هماهنگ دست پیدا کنند که در آن ساماندهی رودخانه ها مسیر بهتری را پیدا کند. البته مدیرانی هستند که به دنبال منصب جدید از سخنان قبلی خود عدول کرده و حال در جبهه دیگری مدیریت خود را ادامه می دهند که ممکن است متفاوت با مدیریت قبلی خود  باشد. اما به هر صورت اگر هنوز تعصبی به همان بحث گذشته ساماندهی رودخانه ها توسط آب و فاضلاب باقی مانده باشد باید این امر مورد توجه مدیریت جدید آب منطقه ای قرار بگیرد و کلاف سردرگم اعتبار ۵۰ میلیاردی به نوعی حل و فصل شود.
در حال حاضر کارگروهی  به ریاست استاندار گیلان برای این منظور تشکیل شده است و شرکت آب منطقه ای، شرکت آب و فاضلاب، شهرداری رشت، سازمان محیط زیست، سازمان بازرسی و شرکت شهرک های صنعتی از اعضای این کارگروه می باشند، اما بحث بر سر اعتبارات بدست آمده و سهم نهادها از آن اختلافات زیادی را موجب شده که می توان گفت ساماندهی رودخانه ها تاکنون مسکوت مانده است.
مردم شهر رشت و فعالین اجتماعی منتظرند که مدیرجدید آب منطقه ای چگونه بر مشکل بوجود آمده فائق آمده و بحث اعتبار ساماندهی رودخانه ها را حل و فصل می نماید تا ۵۰ میلیاردی که هنوز بخشی از آن نیز واریز نشده را آب با خود نبرد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
  1. محسن آبان ۳, ۱۳۹۵ ۱:۱۲ ق.ظ

    سامان دهی رود حانه هم مثل میدان شهرداری نکنیدکه هیچگونه زیبایی وجذابیت ندارد…..

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد