نسخه موبایل
مهر ۶, ۱۳۹۵ 215585 اجتماعی اقتصادی خبر گیلان
از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی مطرح شد :

مزیت ها وفرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی درجمع سرمایه گذاران خارجی

مهندس مسرور رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل این سازمان در همایش فوکس ایران که در هتل اسپیناس پلاس تهران برگزار شد پیشنهاد برگزاری تور تجاری جهت بازدید از پروژه های سرمایه گذاری منطقه را مطرح نمود.

به گزارش گروه دریافت گیل خبر، مهندس مسرور در این همایش با اشاره به موقعیت های جغرافیایی و سابقه فعالیت مناطق آزاد در اقتصاد ایران به بیان مهمترین مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی پرداخت و گفت: وجود وحدت فرماندهی که براساس آن سرمایه گذاران به منظور انجام کلیه امور خود صرفاً با یک سازمان طرف خواهند بود نخستین مزیت قانونی مناطق آزاد و منطقه آزاد انزلی در ارتباط با سرمایه گذاری است.

مسرور مواردی همچون معافیت ۲۰ ساله مالیاتی از هر گونه فعالیت اقتصادی، معافیت از عوارض ورود مواد اولیه و تجهیزات واحدهای تولیدی و عدم نیاز به اخذ ویزا برای ورود به منطقه بهمراه امکان ثبت شرکت در یک روز کاری با مشارکت تا ۱۰۰ درصد سرمایه گذار خارجی را از مهمترین مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و به تبیین ویژگی های منحصر به فرد این منطقه در مقایسه با سایر مناطق آزاد ایران پرداخت.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: وجود بندری با ظرفیت اسمی۱۱ میلیون تن در سال در محدوده این منطقه، فعالیت اولین بورس کالای ایران در مناطق آزاد کشور که محل مبادله کالای استراتژیک همچون آهن و غلات است، دارا بودن دو شهرک صنعتی با نیروی کار متخصص فراوان، پایین بودن هزینه های سرمایه گذاری و نزدیک ترین منطقه آزاد کشور به پایتخت کشور از جمله مزایای این منطقه می باشد.

مهندس مسرور اتصال به شبکه بزرگراهی کشور و وصل شدن این منطقه در آینده نزدیک به خطوط ریلی را از دیگر مزیت های منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاران می توانند علاوه بر صادرات به بازار داخلی، محصولات تولیدی خود را به بازار کشورهای حاشیه دریای خزر و به ویژه روسیه صادر نمایند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به تحلیل بازار و مبادلات تجاری روسیه و کشورهای حاشیه دریای خزر پرداخت و با بیان اینکه مواد غذایی، کشاورزی، لاستیک و پلاستیک از بازار مناسبی در این کشورها برخوردار است، اشاره ای به زیرساختهای بندری موجود و در حال ساخت از سوی کشورهای منطقه خزر برای توسعه حمل و نقل نمود و تصریح کرد: از ظرفیت های منحصر به فرد منطقه آزاد انزلی قرار گرفتن آن در کریدور شمال جنوب است مسیر تجاری که در قیاس با مسیر موجود میان آسیا و اروپا که از کانال سوئز گذر می کند با کاهش ۳۰ درصدی هزینه ها همراه است.

وی دیگر مسیر تجاری مهمی که از منطقه آزاد انزلی عبور می کند را کریدور جاده ابریشم عنوان کرد که از اروم چی چین آغاز شده و به عنوان بخشی از این کریدور از طریق مسیر دریایی بندر اکتائو به بندر انزلی رسیده و وارد بازار ایران می شود.

مسرور رویکرد و هدف گذاری سازمان متبوع خود را تبدیل شدن به مرکز و هاب مبادلات کالاهای استراتژیک،صادرات  و صادرات مجدد به کشورهای حاشیه دریای خزر اعلام کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی در حال ساخت مجتمع بندری کاسپین ،بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به تشریح ویژگی های این مجتمع بندری بزرگ پرداخت و آن را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری اعلام نمود و گفت: هم اکنون پنج پست اسکله از سوی بخش خصوصی و سازمان در حال ساخت می باشد و تا پایان سال جاری دو  پست اسکله مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مهندس مسرور توجه به صنایع Hi Tech، حامی محیط زیست وسبک را از اولویت های این منطقه در حوزه صنعتی بیان کرد و افزود: ساخت هتل با توجه به قطب گردشگری بودن منطقه، دهکده سلامت و ده ها پروژه که طرح های امکان سنجی سرمایه گذاری آنها تهیه شده از جمله مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی است.

گفتنی است همایش دو روزه فوکوس ایران با مشارکت صدها سرمایه گذار خارجی به مدت دو روز (۵ و ۶ مهر ماه) در هتل اسپیناس پلاس تهران برگزار شد .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx