نسخه موبایل
تیر ۲۶, ۱۳۹۵ 194736 اقتصادی خبر گیلان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

ارائه طرح تولید بتن با استفاده از فناوری نانو در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن در این استان خبر داد.

به گزارش گیل خبر، علی منتظری ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی لوشان با اشاره به تهیه طرح‌های صنعتی و معدنی به منظور جذب سرمایه‌گذاران به گیلان اظهار کرد: طرح‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان پیش‌بینی شده است.

وی به ارائه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن در گیلان اشاره کرد و افزود: طرح مذکور به دلیل ایجاد طرح جدید تولید بتن و نبود واحد مشابه در استان ارائه شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو در شهرک صنعتی لوشان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات شهرک و دسترسی به امکانات جاده‌ای و مواد اولیه از ویژگی‌های شهرک صنعتی لوشان محسوب می‌شود.

منتظری، شهرک صنعتی لوشان را دارای آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی خواند و بیان کرد: شهرک مذکور تا فرودگاه ۱۱۰ کیلومتر و بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارند.

وی به وجود مواد اولیه مصالح دانه‌بندی «شن، ماسه و سیمان»، «نانو ـ رس‌ها»، «نانو ـ سیلیس» و «نانو ذرات اکسید آهن»، «تیتانیوم» و «آلومینیوم» در داخل کشور اشاره کرد و گفت: بتن با استفاده از فناوری نانو کاربرد بسیاری در داخل دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در استان، خاطرنشان کرد: سالانه چهار هزار تن ظرفیت طرح مذکور پیش‌بینی شده است.

منتظری، تعداد محدود واحدهای موجود را دلیل ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان ذکر کرد و یادآور شد: صادراتی بودن محصول و وجود بازار مصرف محلی از موارد دیگر در ارائه طرح مذکور در استان است.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی آستارا برای ایجاد طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: استفاده از امکانات شهرک و زمینه برای صادرات به دلیل مرزی بودن آستارا از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی آستارا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی در شهرک صنعتی آستارا اشاره کرد و افزود: شهرک صنعتی آستارا ۱۸۰ کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد ضمن اینکه آستارا دارای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

منتظری با اشاره به وجود مصالح دانه‌بندی شن، ماسه و سیمان در داخل کشور، خاطرنشان کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس، جمهوری آذربایجان، افغانستان و کشورهای CIS از اهداف صادراتی ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد