نسخه موبایل
تیر ۱۳, ۱۳۹۵ 190795 خبر سیاسی گیلان
اختصاصی/ استاندار گیلان در جمع خانواده شهدای مدافع حرم:

هدف اصلی داعش در عراق و سوریه نفوذ به ایران است/ اگر شهدای مدافع حرم نبودند ما اکنون در داخل مرزهای خودمان باید می جنگیدیم/ با پدیده فضای مجازی نمی توان خشن برخورد کرد

نشست صمیمی و ضیافت افطار استاندار گیلان با خانواده های شهدای مدافع حم در هتل سفیدکنار بندرانزلی برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ در این نشست بعد از خوش آمدگویی ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیادشهید استان گیلان، دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان با خوش آمدبه خانواده های شهدای مدافع حرم ابراز داشت: در این ماه عزیز رمضان امیدوارم ما فرصت لازم را برای بازسازی خودمان داشته باشیم، هرچند شما ایثارگر و بزرگتر از آن هستید که این را به شما عرض کنم، این بازسازی روح متعلق به ما است.(گزارش تصویری)

pic (36)
نجفی در ادامه اظهار داشت: فرصتی دست داد که به دیدار  کسانی برویم که عزیزانشان را به تعبیر مقام معظم رهبری در دفاع از اهل بیت و مرز و بوم از دست دادند، امروز داعشیان و  کسانی که ادعای اسلام می کنند و تلاش می کنند یک چهره دیگر از اسلام را به ما نشان دهند هدف اصلیشان ایران است و از طرف سوریه و عراق و مناطق دیگر قصد نفوذ به مرزهای ایران را دارند. وی ادامه داد: هدف این بود که با نفوذ در بین ما تزلزل ایجاد کنند ولی همان طور که شهدای دفاع مقدس ما در دفاع از مرزها تلاش کردند امرز نیز شهدای مدافع حریمین این وظیفه مقدس را برعهده گرفتند و اگر جنگ و مشاوره آن ها در عراق سوریه نبود ما اکنون در داخل مرزهای خودمان باید می جنگیدیم.
استاندار گیلان اضافه کرد: عمده شهدای حرم ما از دوران بعد انقلاب هستند و البته همچنان در بین آن ها کسانی حضور دارند که  در همه دوره های انقلاب نقش  داشتند. وی افزود: اکنون رسالت شما عزیزان بسیار بزرگ است، شما مادران رسالتتان این است که زینب وار تلاش کنید تا  پیام آور این جهاد باشید.
محمدعلی نجفی در ادامه بیان داشت: باید با اعمالمان حافظ جوانان خودمان باشیم که امروز تحت فشارهای مخلفی قرار دارند، فضاهای مجازی جوانان ما را هدف قرار داده است که البته ما نمی توانیم با این پدیده به صورت خشن رفتار کنیم، فضاهای مجازی  برخوردی خاص می طلبد که باید  بتوانیم جوانان خودمان را  مصون نگه داریم. وی  در ادامه گفت: مشکلات داخلی جوانان و نوجوانان مربوط به حوزه جوانان و نوجوانان است که در سرلوحه کارهای دولت قرار دارد و اقدامات مناسبی نسبت به گذشته انجام شده است، ولی این اقدامات مناسب به معنای این نیست که کامل هستیم.
مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: نگرانی های اجتماعی اکنون بیشتر از مشکلات اقتصادی خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد، بحث مربوط به بیکاری است و در کنارش ما معضل اعتیاد را داریم و یا در بحث طلاق مشاهده می کنیم که بسیاری از ارزش ها از خانواده ها دور شده است . وی در انتها گفت: عمده مشکلات ما فرهنگی است و این به دلیل فاصله گرفتن از ارزش های فرهنگی است که باید نسبت به آن توجه نشان داد.

در پایان این نشست از جمعی از خانواده های مدافع حرم به خصوص خانواده هایی که تک فرزند خود را از دست داده بودند تجلیل شد. همچنین حضار در این نشست بعد از اقامه نماز در ضیافت افطار استاندار گیلان شرکت کردند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx