نسخه موبایل
خرداد ۷, ۱۳۹۵ 181450 اقتصادی خبر گیلان
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

باید حجم مبادلات تجاری با روسیه به ۱۰میلیارد دلار افزایش یابد/ احداث ریل به بندرکاسپین حائز اهمیت است

مدیرعامل سازمان با اشاره به اقدامات خوبی که در سالهای اخیر در حوزه خزر در حال انجام است خاطرنشان کرد : باید با رفع مشکلات و موانع، زمینه حضور و نفوذ بیشتر کالاهای ایرانی در این بازار را فراهم کنیم که این امر نیازمند رفع مشکلات تعرفه ای و تولید کالاهای مطابق استانداردهای کشورهای حاشیه دریای خزر است.

به گزارش گروه دریافت گیل خبر، مهندس مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان تاسیس شرکتهای مدیریت صادرات،رفع موانع تعرفه ای و تولید کالاهای منطبق با استاندارهای کشورهای حاشیه خزر را از عوامل موثر بر توسعه مبادلات تجاری و افزایش صادرات به این کشورها عنوان کرد.

مهندس رضا مسرور در جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در این منطقه که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: سهم ایران از بازار روسیه بسیار ناچیز و حدود ۱۲صدم درصد واردات این کشور است

مدیرعامل سازمان با اشاره به اقدامات خوبی که در سالهای اخیر در حوزه خزر در حال انجام است خاطرنشان کرد : باید با رفع مشکلات و موانع، زمینه حضور و نفوذ بیشتر کالاهای ایرانی در این بازار را فراهم کنیم که این امر نیازمند رفع مشکلات تعرفه ای و تولید کالاهای مطابق استانداردهای کشورهای حاشیه دریای خزر است.

مسرور تاکید کرد : از سوی دیگر باید با تاسیس شرکت های مدیریت صادرات قوی حجم مبادلات تجاری با روسیه را از یک میلیارد دلار تا ۱۰میلیارد دلار افزایش دهیم.

وی با اشاره به این که سازمان منطقه ازاد انزلی درحال ساخت مجتمع بندری کاسپین با هدف صادرات به روسیه  و کسب درآمد ارزی است، گفت: از سوی دیگر علاوه بر چهار پست اسکله با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی، سایر زیرساخت های مورد نیاز مثل سردخانه و انبار همزمان درحال تکمیل و احداث است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اتصال ریل سراسری  به مجتمع بندری کاسپین را برای ایفای نقش این بندر و توسعه مبادلات تجاری ایران حائز اهمیت خواند

وی خاطرنشان کرد : این سازمان اقدامات اولیه را برای اتصال دو کیلومتر از مسیر ریلی به بندر کاسپین در داخل محدوده منطقه آزاد انجام داده و ۱۲کیلومتر از آن باقی مانده که امیدواریم با توجه ویژه دولت در راستای توجیه اقتصادی طرح احداث راه آهن اقدام شود.

مسرور با اشاره به احداث مرکز نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی، از آمادگی این سازمان برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی ایران با کشورهای حاشیه خزر از جمله روسیه و آذربایجان خبر داد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خاتمه از میزبانی اجلاس شورای همکاری مناطق ازاد و ویژه اقتصادی کشورهای حاشیه خزر در راستای توسعه مبادلات تجاری و فعال سازی کریدور شمال و جنوب در تابستان امسال خبر داد

بنابراین گزارش دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ، شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان روسای کمیسیون های همکاری های مشترک اقتصادی دو کشور و هیات همراه از پروژه های مرکز تفریحات دریایی، فاز تجارت و گردشگری ، مجتمع بندری کاسپین و طرحهای زیرساختی و توسعه ای منطقه ازاد انزلی بازدید و در نشست کمسیون مشترک اقتصادی دو کشور در این منطقه در خصوص فرصت های توسعه همکاری فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداختند گقتنی است هدف از این دیدارها و برگزاری نشست کمیسیون مشترک در منطقه آزاد انزلی توسعه مبادلات تجاری ایران با جمهوری آذربایجان با بهره مندی از ظرفیت های و توانمندی های این منطقه عنوان شده است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد