نسخه موبایل
آذر ۲۹, ۱۳۹۴ 137600 اجتماعی خبر سیاسی گیلان
اختصاصی/ در آستانه انتخابات مجلس دهم؛

نگاهی به مدعیان انتخابات مجلس دهم در رشت (قسمت دوم)

در قسمت دوم به معرفی ۵ کاندیدای احتمالی دیگر می پردازیم که در ذیل می خوانید:

اختصاصی گیل خبر/ در حالی که کمتر از سه ماه دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد، کاندیداهای انتخاباتی بدون تبلیغات رسمی فعالیت خود را جهت حضور در انتخابات شروع کرده اند. کاندیداهائی که از جریانات و نحله های سیاسی متفاوتی خود را برای حضور در بهارستان آماده و سعی دارند هرچه بیشتر خود را به افکار عمومی معرفی کنند. هرکدام از این افراد دارای ویژگی های مشخص و بارزی هستند که آن ها را از دیگر کاندیداها متمایز می کند. از همین جهت پایگاه خبری گیل خبر در نظر دارد با بررسی هرکدام از این کاندیداهای احتمالی و فعالین سیاسی اجتماعی، افکار عمومی را نسبت به شناخت هرچه بیشتر آن ها یاری رساند. در قسمت اول ما به معرفی ۵ کاندیدای احتمالی مجلس از حوزه انتخابیه شهرستان رشت پرداختیم .

در قسمت دوم به معرفی ۵ کاندیدای احتمالی دیگر می پردازیم که در ذیل می خوانید:تامینی

حسن تامینی لیچایی
دکتر حسن تامینی یکی از معدود نمایندگان مجلس در گیلان است که در دو بار حضور خود در کارزار انتخاباتی هیچگاه شکست نخورده است او که سال پیش در مراسم تجلیل از ورزشکاران به روح یکی از نزدیکانش قسم به جا آورد که دیگر در این عرصه پا نگذارد بسیار سریع از نظر خود برگشت تا انتقاد بسیاری را بر خود جاری نماید . نماینده اول رشت چنان قافیه را بر خود تنگ می بیند که روزی مراد خود دکتر «علی نوبخت» را برای کاندیداتوری و ائتلاف با خویش معرفی می نماید و روزی دیگر به نقد جدی دولت در مجلس می پردازد.او هرچند بسیاری از یاران خود را از دست داده است اما با آن نرمی صوت و زبانش هواداران جدیدی را در پیرامون خود می پروراند.
از مهمترین تهدیدهای تامینی در این دوره انتخابات می توان به رقابت جدی او با ۴ کاندیدای پولدار و با انگیزه لشت نشائی و از مهمترین فرصت هایش نیز شاید رد صلاحیت بسیاری از رقبایش اشاره نمود.
او که یکبار به اشتباه و علی رغم میل باطنی اش شکست با «قالیباف» را تجربه نموده بود نزدیک ۶۰ روز فرصت دارد تا از شکستی سخت جلوگیری کند.

روح اله قهرمانی چابکقهرمانی
مهندس قهرمانی چابک این روزها را با طفره رفتن افکار خود مبنی بر حضور در رشت یا رودسر برای انتخابات مجلس دهم در سر می پروراند. او که شاید فعالیت این روزهایش در بنیاد علوی متعلق به بنیاد مستضعفان با بی حاشیه گی ظاهرش منطقی تر به نظر می آید اما میل طرفداران و رای دهنده گان رشتی برای انتخابش ذهن او را برای ثبت نام و یا عدم آن بسیار مخدوش نموده است .
استاندار سابق گیلان که دوره پیش برای رسیدن به کرسی سبز بهارستان تنها با یک مانع و آن دیوار بلند هیات نظارت شورای نگهبان روبه رو بود رایزنی های مختلفی را برای حضور مجدد در این عرصه صورت داده است، نشست هایی که بدون نتیجه بوده و نشانی تهران را در پی داشته است. شاید اگر وی حتی در روزهای پایانی صلاحیت خود را برای حضور اخذ نماید هم بتواند با رأیی خیره کننده به مجلس راه یابد ، بی شک استانداران بعدی گیلان نقش ارزنده ای را برای افزایش محبوبیت او ایفا کرده اند. باید ماند و دید آیا نام او در لیست نهایی کاندیداهای شهرستان رشت وجود خواهد داشت یا خیر؟

 

رضا جمشیدی چناریجمشیدی
دکتر رضا جمشیدی چناری که به واسطه تیم حرفه ای تبلیغاتی اش به عنوان پدیده انتخابات شورای چهارم در رشت معرفی گشت نیز را می توان یکی از مدعیان انتخابات مجلس دهم دانست. شاید در روزهایی که «جعفرزاده » استاد خود را به همگان جهت کاندیداتوری شورا معرفی می نمود هیچ کس فکر نمی کرد که این نخبه شفتی بتواند روزی رئیس شورای شهر رشت شود.
هرچند همگان انتظار داشتند دو سال پس از انتخابات شورای شهر او با زوج سیاسی اش پای در این عرصه سخت نهد اما احوال روزهای سخت سیاسی تقدیر را به گونه ای رقم زد که او تنها در این میدان به عملکردش در شورای شهر توجه بیشتر نماید. جمشیدی که علی رغم انتخاب مشاوران اصولگرا شاید بتواند حمایت بخشی از اصلاح طلبان را در دسترس ببیند قطعاً حساب ویژه ای را به رای طالش زبان ها نیز برای خود بازنموده است. این استاد دانشگاه تا چندی پیش قرار بود به آمریکا جهت کنفرانس علمی سفر نماید که ظاهرا به دلایلی این سفر حاصل نشد.
بی شک اگر اسم جمشیدی در لیست نهایی کاندیداهای نمایندگی درج گردد می تواند حرف های بسیاری را برای گفتن داشته باشد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادیجعفرزاده
غلامعلی جعفرزاده که بی شک پدیده انتخابات دوره پیش از حوزه انتخابیه رشت بود را می توان یکی دیگر از مدعیان انتخابات پیش رو دانست .
شاید «سعادتی» استاندار سابق گیلان که زمزمه های حضورش در روزهای آینده و حمایت از فرماندار سابق« عظمتی» شنیده می شود از هیچ تلاشی برای شکست او فروگذار ننماید. جعفرزاده که این روزها مورد نقد جدی پایگاه های خبری رقبایش قرار گرفته و برخی از یاران قدیمی خود را از دست داده است، اکنون بیشتر آرای خود را در میان دانشگاهیان و روشنفکران جستجو می کند. وی از دایره جناح اصولگرایان به عنوان یکی از حامیان جدی دولت فعلی از درون مجلس شناخته می شود، با این حال گاهی نطق هایش همچون حمایت وی از وزیر علوم سابق نتوانسته در اقناع اصولگریان مورد توجه قرار گیرد. در حالی که مدعی است که تاثیرگذاری زیادی در آرای نمایندگان مجلس دارد.
عده ای بر این باورند که نامه چند ماه پیش او به حجت الاسلام اشجری عضو ادواری هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان بی پاسخ نخواهد ماند اما بی تردید رقابت او با کوچکی نژاد شهرآورد جذاب رشتی ها و صومعه سرایی ها خواهد بود . شاید اگر همشیره زاده جوان وی برای رسیدن به کرسی مدیر کلی کتابخانه های عمومی استان کمی از خود صبر نشان داده بود بهانه هایی کمتر را به دست مخالفین جعفرزاده می داد.
باید ماند و دید او که در قدم اول بر ضعف قوای جسمی اش چیره گشته در قدم دوم می تواند از فیلتر شورای نگهبان عبور نماید و در پایان آیا می تواند اولین و آخرین کوچصفهانی تاریخ لقب نگیرد که به مجلس شورای اسلامی راه یافته است ؟

الیاس حضرتیالیاس حضرتی
الیاس حضرتی بی تردید از مردان باهوش سیاست پس از انقلاب اسلامی در رشت می باشد. چه آنکه توانسته است هم در مجلس اصولگرای چهارم و پنجم حضور یابد و هم در مجلس اصلاح طلب سوم و ششم ، حضرتی که با ۲۶ سال سن یکی از جوانترین نمایندگان ادوار مجلس می باشد این روزها به دوراهی حضور در رشت و یا تهران می اندیشد شاید اصرار و پیگیری چندتن از سران آذری ها و چند اصلاح طلب مشهور در گیلان عامل اصلی تزلزل مدیر مسئول روزنامه های «اعتماد» و «تعادل» باشد. حضرتی از سویی قرار گرفتنش در نفرات بالای لیست اصلاح طلبان و احتمال زیاد تاییدش در تهران و از سوی دیگر شانس بالای موفقیت به علت ضعف رقبا در رشت شائبه ها برای اینکه از کدام حوزه کاندیدا می شود را افزایش داده است، اما با حضور او در لیست شورای مرکزی انتخاب کاندیداهای اصلاح طلبان و راه اندازی ویژه نامه استانی اعتماد می توان حضرتی را به احتمال زیاد کاندیدای حوزه رشت دانست.

اما بی شک حضرتی به این نکته توجه خواهد داشت که بسیاری از افرادی که قبلاً به او اقبال نشان داده اند در سن کهنسالی به سر می برند و آیا او که در سه بار حضورش در انتخابات رشت همیشه برنده بوده است ریسک احتمال شکست را می پذیرد؟

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
 1. آملی آذر ۲۹, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ب.ظ

  لطفا کمی انتقادی تر بنویسید

 2. شهروند آذر ۲۹, ۱۳۹۴ ۱:۵۷ ب.ظ

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود! مرحبا

 3. سهند آذر ۲۹, ۱۳۹۴ ۳:۲۴ ب.ظ

  نمایندگان باسابقه ، مطالب بیشتری برای سنجش کار آیی دارند از قدمهای مثبت و منفی شان بگویید

 4. شهروند آذر ۲۹, ۱۳۹۴ ۶:۲۹ ب.ظ

  چرا یک نفر رشتی کاندیدا مجلس نمیشه ؟!!!!!!!

 5. بیانی آذر ۲۹, ۱۳۹۴ ۸:۱۹ ب.ظ

  لطفا ازاقای احمدی سنگری هم بنویسید

 6. ali آذر ۳۰, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۹ ب.ظ

  “اولین و آخرین کوچصفهانی تاریخ لقب نگیرد که به مجلس شورای اسلامی راه یافته است ؟”لطفامتن خودت رو اصلاح کن بعدازاین نیزازکوچصفهان خواهیدشنید.این دیارفقط ایشان رونداره که عزیزم؟!

 7. انسانیت دی ۲, ۱۳۹۴ ۱:۱۰ ب.ظ

  خدمات دو تن از آقایان بی شک در جذب آرای مردم قدر شناس رشت تاثر بسزا داشته ۱- آقای جعفر زاده عزیز ۲- آقای قهرمانی عزیز هردو آقایان بدون حاشیه در فکر مردم گیلان وبنفع آنان عمل نمودند البته شجاعت آقای حضرتی در بزنگاههای تاریخی هم قابل ستایش وتمجید است.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx