نسخه موبایل
مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ 104769 اجتماعی خبر گیلان
اختصاصی گیل خبر

کف کردن آب رودخانه گوهر رود پس از بارندگی!

سطح آب رود خانه گوهر رود در کنار بیمارستان توتونکاران به طرز عجیبی کف کرده است.

اختصاصی/به گزارش گیل خبر، سطح آب رود خانه گوهر رود در کنار بیمارستان توتونکاران به طرز عجیبی کف کرده است.و این کف باعث شده تعداد اندکی از موجوداتی که در این رودخانه زندگی می کنند(لاک پشت) به علت کمبود اکسیژن به سطح آب و روی سنگ ها پناه آوذده اند.

این کف ها دقیقا در کنار بیمارستان توتونکاران تولید شده و جالب اینجاست که رختشور خانه بیمارستان دقیقا چسبیده به این رودخانه قرار دارد.

عکس: علیرضا قمی

DSCN7661 DSCN7659 DSCN7657 DSCN7655 DSCN7662 DSCN7663

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
 1. محمد عزیزی مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۴:۱۷ ق.ظ

  باسلام ، سالهاست که همه مردم شاهد چنین صحنه های ناخوشایندی در رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت هستند ولی تاکنون هیچ اقدام اساسی از سوی مسئولان ذیربط انجام نشد . بی شک دروهله اول باید مسئولان حفظ محیط زیست استان پاسحگو باشند و به عنوان مدعی العموم ضمن معرفی عاملان چنین اعمالی به مردم در سیستم قضایی از آنان شکایت نمایند. در مرحله بعدی دوستان تشکلهای مردم نهاد دوستدارمحیط زیست هستند آنان نیز نباید به سادگی از کنار این قضایا عبور کنند و در صف بعدی اصحاب رسانه هم به عنوان زبان گویا مردم باید رسالت انقلابی خود را انجام دهند . دراینجا به عنوان یک شهروندرشتی برخود واحب می دانم از عکاس این تصاویر و مدیریت سایت گیل خبر برای انعکاس این خبر تشکر نمایم و درخواست کنم به نمایندگی از همه مردم همچنان پیگیر این موضوع از طریق همین سایت باشند .

 2. الهام نوبری مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۴:۲۴ ق.ظ

  سلام ، از سایت گیل خبر ممنونم که این تصاویر رو انتشار دادند لطف کنید از رییس کمیسیون بهداشت شورا سوال بشه که موضع شورا به عنوان نمایندگان رسمی شهروندان در نهادمدنی در قبال این موضوع چیه؟ این روزها بعضی ازاعضای شورایی برای کوچکترین موضوع افشاگری و آبروبری می کنند اینان برای این موضوع بسیار مهم عکسالعملی دارند ؟!!!

 3. محمد نورسته مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۴:۳۵ ق.ظ

  یادآن قدیما بخیر وقتی که بزرگامون می گفتند در این رودخانه ها مردم شنا و ماهیگیری می کردند اما حالا چی ؟ تاکی بایستی این مردم این وضعیت را ببینند ؟ واقعا مشاهده چنین تصاویری حق این شهر و مردمانشه؟ آقای مدیرکل حفظ محیط زیست لطفاٌ کاری کن ! آقای رییس دانشگاه علوم پزشکی که متولی سلامت مردم هستی از خودت جیزی نشون بده ! نمایندگان مردم در مجلس شورا در پارلمان ملی و نمایندگان مردم در شورای شهر و پارلمان محلی کاری کنید و از حقوق حقه این مردم دفاع کنید!!! تاکی باید این وضع نابسامان ادامه داشته باشه ؟ آقای استاندار آیا وقت آن نشده با تشکیل کمیته ایی کاری اقدامات انقلابی ، جهادی رادر دستور کار قرار بدید ؟ … ماهمه منتظریم و حافظه تاریخی مردم این مرز و بوم هم شاهد خواهند بود که چه کسانی برای این موضوع مهم تلاش کردند و خادمان خود را خواهند شناخت .

 4. پویا نمازی مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۴:۴۴ ق.ظ

  رودخانه شریانهای حیاطی هرشهری هستند . آنها را دریابید ! همانطور که می دانید آب رودخانه ها زرجوب و گوهررود به تالاب بین المللی انزلی سرریز می شود وبه همین خاطر است که روز به روز تالاب انزلی آلوده تر می شود . بی توجهی به سرانجام این رودخانه ها سرنوشتی جز نابودی و مرگ تالاب و محیط زیست را به همراه نخواهد داشت ! پس بهوش باشیم و برای آینده خود و فرزندانمان از متولیان امر بخواهیم برای این موضوع مهم تدبیری کنند. براستی چه کسی باید پاسخگوی این موضوع مهم باشد ؟

 5. یوسف آقایی مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۴:۵۹ ق.ظ

  سالهاست که شهر صنعتی رشت فاقد سیستم تصفیه مرکزی فاضلاب است … سالهاست که اداره کل حفظ محیط زیست استان نامه های اخطار و شکایت به متولیان شهر صنعتی می دهد ، سالهاست که شیرابه های مسموم و خطرناک زباله به رودخانه ها سرریز می شود ، سالهاست که از طرح فاضلاب صنعتی به اصطلاح مورد حمایت بانک جهانی می گذرد اما هنوز که هنوزه فاضلاب های این شهر در رودخانه های شهر سرازیر می شوند … سالهاست که قراره دانشگاه علوم پزشکی از سرریز پساب و فاضلاب بیمارستانها به رودخانه جلوگیری کند… اما اما اما جه شد؟ راستی چه کسی باید به مردم نه نه!!! چه کسی باید به وجدان خود پاسخ بدهد؟ تاکی بی تدبیری در این موضوع حیاطی و مهم را ببینیم ؟ قدری به خودمان بیاییم و برای نجات شهرمان و نجات رودخانه هایمان و نجات انسان و انسانیت دست به دست هم بدهیم و شاهد تلاش همه برای رفع این معضل باشیم انشااله ….

 6. مصطفوی مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۵:۱۴ ب.ظ

  مردم رشت و انزلی باید از مسولین آب و فاضلاب گیلان به مراجع قضایی شکایت کنند تا سرنوشت ۲۰۰ ملیون دلار پولی که از بانک جهانی گرفته شد مشخص شود چرا مسولین آب و فاضلاب سرشان را در برف فرو برده اند چرا نمایندگان مجلس و شورا از سرنوشت پولها نمی پرسند چه مقدار پول هزینه شد و نتیجه اش چه شد

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد